SEMAFOR HTZ Dani Alke i Velike Gospe 2026. - Program ERO PEVEX  DUGOPOLJSKO LITO  MIJETON hrv COMMODO OMNIA Z&T

U OŠ Trilj upriličeno predstavljanje pisca Mislava Akrapa

Autor/ica
Objavljeno: 20 ožujka, 2026
aaa

Tekst, foto: Saša Tadinac

Danas je u Školskoj knjižnici Osnovne škole u Trilju održano predstavljanje pisca autora. Udruga za promociju umjetnosti i kulture Triljsko srce, u suradnji sa knjižničarkama Ivanom Bandić i Nikolinom Odrljin, upriličeno je predstavljanje pisca Mislava Akrapa.

Mislav Akrap rodom je iz Biska te je do sada objavio svoja četiri literarna djela. Između ostalog, autor je dječje slikovnice pod nazivom ‘Proljeće u šumi’, a slikovnica je namijenjena djeci mlađeg uzrasta. Na Akrapov tekst ilustracije je izradila Ivana Elkaz, a urednicu slikovnice potpisuje Jadranka Vaga.

A

Na predstavljanju su bila djeca prvog i drugog razreda triljske osnovne škole, ukupno sedamdeset učenika, uz svoje učiteljice. Djeca su sa oduševljenjem slušala priču o doživljaju šumskih životinja prilikom dolaska proljeća. Nakon čitanja, djeca su sudjelovala u razgovoru sa piscom, postavljajući mu zanimljiva pitanja poput: ‘koje vam je najzanimljivije djelo, kako ste došli na ideju da pišete o proljeću, koliko vam je vremena trebalo da napišete ovu priču…’. Dječja radoznalost i želja za interakcijom sa piscom bila je tako živa da se ‘u čas’ vremenski termin približio kraju. Za sam kraj, knjižničarke su odradile sa djecom kviz na temu ‘Proljeće u šumi’.

‘Ovom prilikom se zahvaljujem svima koji su sudjelovali u realizaciji ovog projekta, te se radujem daljnoj suradnji’, kazao je predsjednik UPUK Triljsko srce’, Saša Tadinac.

A

ferata@ferata.hr
0997370409