VRLIKA PIJACA BEER FIS  MIJETON hrv solar COMMODO

Čestitka gradonačelnika Ivana Bugarina povodom 145 godina OŠ Trilj

Autor/ica
Objavljeno: 28 svibnja, 2026
IVAN BUGARIN

Gradonačelnik Trilja Ivan Bugarin uputio je čestitku povodom 145 godina OŠ Trilj.

‘Drage učenice i učenici, poštovani ravnatelju, učitelji, nastavnici i stručni suradnici, dragi roditelji, sugrađanke i sugrađani,

S iznimnim ponosom i dubokim poštovanjem upućujem vam najsrdačnije čestitke povodom velike i povijesne, 145. obljetnice postojanja Osnovne škole Trilj. Skoro stoljeće i pol naša odgojno-obrazovna institucija stoji kao čvrsti stup pismenosti, znanja i kulture u našem cetinskom kraju. Kroz njezine su klupe prošli naraštaji Triljanki i Triljana koji su svojim radom, talentom i humanošću gradili naš grad i trajno ga zadužili. Škola nije samo zgrada, ona je srce naše zajednice u kojem se oblikuje budućnost Trilja, Cetinske krajine, Dalmacije i Republike Hrvatske.

Posebno HVALA upućujem svim bivšim i sadašnjim učiteljima te prosvjetnim djelatnicima. Vaša plemenita misija, strpljenje i predanost u prenošenju znanja i usađivanju ljudskih vrijednosti mladim naraštajima temelj su napretka našeg društva. Vi svakodnevno prepoznajete i potičete potencijale naših djevojčica i dječaka, učeći ih kako postati uzorni i odgovorni ljudi.

Našim dragim učenicima želim da u školi i dalje pronalaze radost otkrivanja novih znanja, razvijaju svoja prijateljstva i grade snove koje će sutra ostvarivati ovdje, u svom rodnom kraju. Grad Trilj će, kao i do sada, nastaviti predano raditi na stvaranju što boljih i modernijih uvjeta za vaše obrazovanje i odrastanje, jer ulaganje u djecu i mlade ostaje naš ključni prioritet.

Neka vam velika obljetnica bude poticaj za nove uspjehe, kreativnost i zajedništvo!

Sretan vam Dan škole i 145. obljetnica postojanja!

Ivan Bugarin, saborski zastupnik i gradonačelnik Trilja’

ferata@ferata.hr
0997370409