BELAN VRLIKA PIJACA  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA FIS Z&T

Županijski proračuna za 2015. godinu 437 milijuna kuna

Autor/ica
Objavljeno: 16 prosinca, 2014
zupanijska_skupstina2

Danas je održana sjednica Županijske skupštine, na kojoj su županijski vijećnici između ostalog usvojili proračun za 2015. godinu težak 437 milijuna kuna. 

Proračun za iduću godinu manji je za 25 milijuna kuna od ovogodišnjeg, prvenstveno zbog porezne reforme koja će upravo za taj iznos olakšati županijsku blagajnu.

‘Nažalost, imat ćemo manje sredstava za neke razvojne projekte koji donose novu vrijednost, nova radna vrijednost’, kazao je župan Zlatko Ževrnja i dodao kako unatoč stezanju kaiša u idućoj godini neće izostati poticanje gospodarstva, i dalje će se subvencionirati poduzetnički krediti, a ulagati će se i u inovacije.

‘I dalje ćemo ulagati u socijalne programe, u stipendiranje studenata iz obitelji s 5 ili više djece. Zaista ćemo nastojati u ovim okvirim raciopnalno poslovati i svima pomoći koliko se može’, naglasio je župan Ževrnja.

ferata@ferata.hr
0997370409