Alkar pao na Baldekinu, Šibenka se osvetila za jesenski poraz

Objavljeno: 16 siječnja, 2021
Alkar Šibenka

Šibenka se relativno lako obračunala s Alkarom i upisala novu pobjedu, čime se revanširala sinjskoj momčadi za poraz iz prvog dijela sezone…

GKK Šibenka – Alkar 82:68 (31:17, 16:12, 16:18, 19:21)

Šibenik – Dvorana na Baldekinu. Bez gledatelja.
Suci: Josip Jurčević, Alfred Jovović, Goran Rogić.

GKK Šibenka: Freeman (26), Šarić (7), Živković, Bašić (11), Solomun, Klarin, Miković (11), Pleadin (2), Vlaić, Širko (22), Jurković, Andabaka (3).

Alkar: Brocić (3), Echols (9), Granić (4), Mandalinić (5), Kučan (11), Putnik (3), Varence (15), Tomašević, I. Vučić (12), H. Vučić (6), Zukanović.

Domaćin je već od prvih minuta bio u boljem ritmu i rano je krenuo stvarati osjetnu prednost pa je tako u sedmoj minuti brojao plus 11, da bi kraj prve četvrtine Šibenka dočekala s viškom od 14 koševa (31:17).

Loš početak susreta pokazao se i odlučujućim. Imao je Alkar dobrih minuta, tri i pol minute bio je na minus osam, ali serijom 10-0 Šibenčani ponovno bježe i na poluvremenu bilježe visokih 47:29.

Sličan odnos snaga gledao se i kroz treći period, Šibenka ga je zaključila s plus 16, da bi Alkar tek u posljednjoj četvrtini proradio te u 34. minuti stigao na sedam koševa zaostatka.

Ipak, domaćin je uspio zaustaviti taj nalet gostiju i na kraju je sigurno i bez stresa susret priveo kraju te slavio svoju sedmu pobjedu, dok je Alkaru ovo bio već 12 poraz u 16 odigranih utakmica.

Sljedeću utakmicu Alkar ponovno igra u gostima, ovog puta u Osijeku protiv Vrijednosnica.