Alkar pao u produžetku, Sonik slavio s četiri koša viška

Objavljeno: 6 veljače, 2021
Alkar Sonik Puntamika

Još jedna pobjeda izmaknula je košarkašima Alkara koji su ovaj put stigli do produžetka, ali na kraju su protiv Sonik Puntamike ostali kratki za četiri koša…

Sonik Puntamika – Alkar 84:80 (19:20, 16:21, 17:13, 18:16, 14:10)

Zadar – Dvorana Jazine
Suci: Krunoslav Peić, Nikola Perlić, Mateo Pavičić

Sonik Puntamika: Jošić (17), Vladović (7), Palčić, Runjić (23), Cvitković (22), Zelanto, Zovko (8), Keserović, Manojlović, Gospić (7).

Alkar: Brocić (4), Echols (31), Granić (2), Mandalinić (5), Kučan (11), Putnik, Varence (16), I. Vučić (3), H. Vučić (8), Zukanović.

Dobro je Alkar otvorio, ostvario je i šest koševa viška sredinom prve četvrtine, bila je to odlična dionica sinjskih igrača, ali potom je uslijedio pad pa je na kraju prvih deset minuta od svega ostalo samo plus jedan (19:20).

Odlično je Alkar odreagirao u drugom periodu, barem u njegovom većem dijelu. Prednost je rasla iz napada u napad, da bi u 17. minuti semafor je pokazao sinjskih plus 12 (29:41). No, završnica četvrtine ponovno se pokazala problematičnom pa su do odmora domaćini s dvije trice anulirali točno polovicu zaostatka (35:41).

Sonik je nastavak otvorio s nekoliko pogođenih trica, da bi ona Gospićeva u 27. minuti značila i preokret rezultata. Alkar se s druge strane dosta mučio u realizaciji, ali prednost je poslije 30 minuta i dalje bila na sinjskoj strani (52:54).

Serijom 8-0, pri čemu je Echols pogodio pet a Kučan tri koša,  Alkar je u 35. minuti bio u plusu od šest koševa (57:63), međutim, serija promašenih napada dala je priliku domaćima da se vrate u egal, što su oni i iskoristili pa se do kraja vodila mrtva trka.

Desetak sekundi prije kraja Jošić je s linije za bacanja donio plus dva za Sonik, da bi u završnim sekundama Echols pogodio za poravnanje i produžetak. Alkar je minimalnu prednost brojao i na manje od tri minute do kraja, ali domaćin je bolje odigrao završnicu te u konačnici upisao novu pobjedu.

U prvenstvu sada slijedi tri tjedna pauze, nakon čega u Sinj stiže Hermes Analitica.