Cedevita Junior – Alkar 91:80 (30:20, 16:18, 27:22, 18:20)

Zagreb – SD Boško Božić Pepsi. Gledatelja: 100
Suci: Tomislav Vovk, Krešimir Katić, Marin Kumrić

Cedevita Junior: Bogdanović 11, Ogrizović 8, Rašić 17, Jelić 27, Allen 2, Serdarušić, Mršić 2, Bilić 13, Luke 2, Ljubičić 5, Maričević 4, Batinić.

Alkar: Brocić 7, Anderson 12, Pavela 10, Nazor 7, Matulina 12, Boban, Marčinković, Gurley 10, Tomašević 2, Vučić, Jukić 20.

Utakmica Cedevite i Alkara nije imala nikakav rezultatski značaj s obzirom na to da su obje momčadi znale svoju situaciju i prije početka. Cedevita je imala osigurano četvrtfinale protiv Dinama, a Alkaru je to bila zaključna utakmica sezone.

Dobro je Alkar odigrao uvodni dio, imao je minimalnu prednost poslije pet minuta igre (10:11), da bi u preostalih pet minuta prve četvrtine domaćin podignuo tempo i na kraju ostvario višak od okruglih deset razlike (30:20).

Bolju obranu odigrala je momčad Damira Milačića u drugom periodu, općenito se igralo nešto čvršće, a to je na kraju rezultiralo manjim brojem koševa i četvrtinom koja je na kraju otišla na sinjsku stranu, ali ukupno i dalje s prednošću Cedevite na poluvremenu (46:38).

Nakon povratka s odmora Alkar je dobro reagirao i spustio se na minus četiri, međutim, to se na kraju pokazalo kao i najmanja razlika do kraja utakmice. Cedevita je vrlo brzo zagospodarila parketom i treću dionicu zaključila s plus 13 (73:60).

Imala je zagrebačka momčad u dva navrata i po 17 razlike, a na kraju je slavila pobjedu od 91:80. Alkar je  sezonu zaključio s devet pobjeda i 24 poraza, dovoljno da osigura status premijerligaša bez drame.