Alkar stigao do prve pobjede, Vučić i Johnson oduševili publiku

Objavljeno: 22 listopada, 2016
alkarar-hermes

Sjajnom predstavom Alkar je otpuhao Hermes Analiticu i stigao do prve prvenstvene pobjede. Junak večeri bio je Kristijan Vučić s 25 ubačaja, ali još jednom je oduševio i Johnson koji je bio na pragu triple-doublea…

Alkar – Hermes Analitica 89:64 (24:22, 21:10, 22:12, 22:20)

Sinj – ŠSD Sinj. Gledatelja: 900
Suci: Denis Hadžić (Pula), Gordan Terlević (Rijeka), Marko Stanković (Rijeka)

Alkar: Johnson (11), Boban (6), Salzburger, Modrić, Dominović (4), Župić, Gaurina (8), Bilandžić (8), Jurela, Vrlika (12), H. Vučić (15), K. Vučić (25).

Hermes Analitica: Škara (5), Mandalinić (6), Raič (6), Fodor (9), Svoboda (12), Garafolić (12), Mijić (4), Krstanović (8), Čubrić, Gazić (2), Rajić (5), Radoš (2).

Alkar se u prvih deset minuta nije uspio nametnuti Hermesu koji je uvijek pronalazio načina za povratak u egal, zahvaljujući prije svih Fodoru i Krstanoviću. Sjajna predstava Kristijana Vučića od 12 koševa uz stopostotan šut i vrlo dobra Johnsona tako su nekako ostale nekapitalizirane, jer obrana je s druge strane bila daleko od potrebne razine, barem koplje ispod ofenzivnog učinka (24:22).

Dosta bolje je to izgledalo u drugom periodu igre. Nekoliko dobrih obrambenih reakcija svoju je potvrdu dobilo na drugoj strani parketa, a poslije vezanih trica Bobana, K. Vučića i Vrlike Alkar je u 16. minuti brojao visokih 14 koševa viška (40:26). Uz manja propadanja Alkar je ipak uspio obraniti dobar dio prednosti i na krilima Vučića i Johnsona (8p,7as) ostvariti 13 koševa prednosti uoči drugog dijela (45:32).

Odlično je Alkar otvorio drugi dio, Hermes je bez koša ostao nepunih pet minuta, što se odrazilo i na semaforu jer prednost je u korist domaće momčadi iznosila okruglih 20 koševa (52:32), nakon čega je bilo jasno da će bodovi ostati u Sinju. Ubrzo je sinjska prednost dosegla i 32 razlike, pokušavao je trener gostiju naći raspoloženu petorku da barem spriječi blamažu većih razmjera, ali malo mu je to vrijedilo pored raspoloženih Sinjana.

Alkar je u završnu četvrtinu unio 23 koša viška, bilo je tu prilike i za više, ali opuštanje na kraju i gostima je dalo priliku da upišu koliko toliko častan poraz (89:64).

Briljirao je Kristijan Vučić s 25 koševa uz sjajnih 76 posto šuta, a odlična je ovog puta bila i unutarnja linija, Hrvoje je zabio 15, dok je Vrlika upisao 12 koševa. Naravno, još jednom je Johnson pokazao da je igrač za velike stvari, gotovo da je upisao triple-double s 11 koševa, 7 skokova i 13 asistencija.