Atletičarke AK Sinj treće u Varaždinu

Objavljeno: 24 rujna, 2013
atletika sinj

Izvor: AK Sinj

Sinjski atletičari su protekle nedjelje nastupili na međunarodnom  19. Varaždinskom polumaratonu gdje su postigli vrlo dobre rezultate.

Trčalo se po lijepom, sunčanom vremenu, sa laganim sjeverozapadnim vjetrom , na oko 18 stupnjeva. U organizaciji Trkačkog kluba Maraton 95, u konkurenciji točno 350 polumaratonaca najbolji plasman od naših predstavnika imala je Tanja Samardžić osvojivši 6 mjesto, sa novim osobnim rekordom 1;31:04.

U ženskoj konkurenciji druga od naših članova je bila Branka Ćuk Vurnek, koja je ponovo briljirala istrčavši novi osobni rekord, 1:40;42, koji je bolji od prijašnjeg za više od 8 minuta! Tim rezultatom je osvojila 24. mjesto, a prvo u konkurenciji Ž45! Treća od naših predstavnica je bila Ana Domazet Lošo koja je sa 1:43:17 osvojila 29 mjesto.

Tim rezultatima naša Ženska ekipa je osvojila ekipno treće mjesto u trci!

Od muških članova kluba, Petar Delaš je potvrdio da je izašao iz krize, i istrčao je vrlo dobrih 1:18;04 te tim rezultatom osvojio ukupno 8. mjesto u trci.Drugi u cilj od naših članova je ušao Žanko Šimun, koji je sa rezultatom 1:35:51 osvojio 73 mjesto. Robertino Vučković je trčao malo prehlađen i istrčao 1:43:02 te u cilj ušao kao 136.

I kao posljednji od naših članova, nakon 5 godina pauze, polumaraton je istrčao i Jozo Delaš, i rezultatom 2:15:45 u cilj ušao kao 248.

Inače u muškoj konkurenciji prvo mjesto je osvojio Mađar Tamas Nagy, (1:10:52), drugo Zoran Žilić iz Ak Kvarner, (1:12:48), a treće Milorad Vojvodić iz Ak Sljeme, (1:13:06).

Kod žena prva je bila Matea Matošević iz Agrama, sa rezultatom 1:21:50. Druga u cilju Alaksandra Fortin (1:25:33), a treća Veronika Jurišić iz Ak Sljeme sa rezultatom 1:25:58.

Sljedeći nastup naše atletičarke i atletičari imaju iduće subote u Karlovcu.