Atletika: Cestovna utrka Sv. Luka u Otoku

Objavljeno: 21 listopada, 2013
Atletika Otok

Izvor: AK Sinj

Jučer je u Otoku održana 18. Cestovna utrka Sveti Luka, na 10 km, u kojoj su nastupili i sinjski atletičari te postigli zapažene rezultate.

Najprije je u trci za 3. i 4. razreda osnovnih škola na 300 m Antea Romić uvjerljivo osvojila prvo mjesto!

U glavnoj trci na 10 km Tanja Samardžić je osvojila 2. mjesto s rezultatom 40:18. Ispred nje u cilj je ušla Marija Vrajić s rezultatom 38:50, dok je treće mjesto osvojila Dubravka Vešligaj (41:20), obje iz Ak Maksimir Zagreb. Tanja je osvojila i prvo mjesto u kategoriji Ž U23.

Ana Domazet Lošo je istrčala 47:38 i tim rezultatom ušla kao sedma u cilj, a prva u svojoj kategoriji Ž40!

Branka Ćuk Vurnek je imala probavnih smetnji te s rezultatom 48:25 u cilj ušla kao deveta žena ukupno, dok je u svojoj kategoriji Ž45 ponovo osvojila prvo mjesto!

Naša ženska ekipa je osvojila i pehar za ekipno drugo mjesto!

U muškoj konkurenciji Petar Delaš je ponovo istrčao odličnu trku te je osvojio ukupno 3. mjesto s rezultatom 35:39. Ispred njega u cilj su ušli samo Zoran Žilić iz Ak Kvarner Rijeka 34:39 i Josip Barić 34:47 (Ak Aviokarte Zagreb).

Šimun Žanko je istrčao 43:28 i zauzeo 22. mjesto, a treće u kategoriji M50.
Predrag Delija je stigao u cilj 35. s rezultatom 46:44, dok je Buljan Milan s rezultatom 49:28 osvojio 44. mjesto.

Sljedeći nastup naši atletičari imaju u Makarskoj na kros prvenstvu Dalmacije te na polumaratonu Starek u Zagrebu.