PIJACA omnia  FORTE_SOLAR pivac  MIJETON

D. Bezić pokreće inicijativu za oživljavanje parka Đardin

Autor/ica
Objavljeno: 26 kolovoza, 2013
denis_bezic

Još jedno priopćenje za javnost uputio je vijećnik HDZ-a Denis Bezić. Ovoga puta, Bezić želi pokrenuti inicijativu za oživaljavanje gradskog parka Đardin.

Tako predlaže da se u parku napravi kružna staza za hodanje te se uz nju postave natkrivene duple klupe sa stolom, kako bi umirovljenici ili djeca mogli sjesti, odmoriti se, zaigrati šah ili karte. Također predlaže da se uz stazu postave sve biste i spomen ploče koje imamo po gradu, uključujući i natpise sa sadržajima iz povijesti grada, Alke i Velike Gospe.

‘Đardin bi postao park muzej i na taj način privlačio turiste. Bio bi prva točka turističkog razgledavanja koja bi turistima dala temelje povijesti Sinja i usmjeravala ih dalje prema crkvi, Alkarskim dvorima, Kamičku i Starom gradu’ ističe Denis Bezić.

ferata@ferata.hr
0997370409