Derbi u Hrvacama zaključen bez pobjednika

Objavljeno: 5 rujna, 2015
Hrvace - Solin

Derbi kola igran je u Hrvacama gdje je istoimeni domaćin ugostio Solin, s kojim je i podijelio bodove, ali uz ipak nekoliko zamjerki glavnom sucu utakmice koji je olako goste “počastio” kaznenim udarcem za 1:1…

Hrvace – Solin 1:1 (1:0)

Hrvace – Stadion u Hrvacama
Gledatelja: 200
Sudac: Dario Kulušić (Šibenik)
Strijelci: 1:0 Zorica (34′), 1:1 Vučemilović-Grgić (69′)
Najbolji igrač: Ivan Zorica (Hrvace)

Hrvace: Milina, Zorica, Ajduković, Mamut (od 84. Čović), Maganić, Vukušić, Marunica, Maloku (od 76. Vulić), Borozan, Dukić (od 62. Mažurin), Božinović.

Solin: Višić, Mrković, Štimac, Čule, Kordić, Farić, Pezo (od 70. Pavlinović), Medak (od 81. Čuljak), Gruica, Vučemilović-Grgić, Leko (od 45. Hajder).

Uvod je pripao Solinu, dobrih pola sata obrana domaćih bila je na kušnji, ali svejedno nije dozvolila gostima da dođu u matnu situaciju. Jedinu pravu priliku u tom periodu imao je Pezo, nakon ubačaja Kordića, međutim, njegov udarac otišao je preko gola.

Čim su se Hrvace oslobodile pritiska, došle su i do vodstva. Slobodni udarac u 34. minuti s lijeve strane izveo je Marunica, a kada se činilo da će vratar gostiju to lakoćom pokupiti i kada je već loptu uhvatio, ona mu ispada, dolazi do Zorice koji zabija za 1:0 (na slici gore).

U samoj završnici prvog dijela Mamut je dva puta prijetio, od čega posebno valja istaknuti drugi pokušaj kada je s pet metara, neometan, loše reagirao i dozvolio vrataru da to neutralizira.

Jednako dobru priliku imao je i Maganić početkom drugog dijela, točnije u 56. minuti, kada ga je Dukić idealno uposlio, ali njegov udarac s deset metara po sredini bio je još i lošiji od onog Mamuta.

Sporni trenutak utakmice dogodio se u 68. minuti, kada je sudac pokazao na bijelu točku, dojma smo, neutemeljeno. Naime, Borozan je prilikom čišćenja jedne situacije pred svojim golom izbio loptu, nakon čega se preko njega sapleo Hajder, a sudac pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio Vučemilović-Grgić.

Veliki prosvjedi domaće momčadi rezultirali su drugim žutim kartonom za Ajdukovića, ali na kraju su Hrvace ipak uspjele sačuvati bod, uz dosta povika prema sucu Dariju Kulušiću.

Dodajmo na kraju kako je u Hrvacama boravio i veliki Slaven Zambata, bivši igrač Junaka i zagrebačkog Dinama (na slici ispod).