Dobra predstava Junaka i nova tri boda na kontu

Objavljeno: 23 ožujka, 2024
NK JUNAK

Nakon slavlja u srijedu na nad Croatijom u Kupu, Junak je odigrao još jednu dobru utakmicu i uzeo bodove protiv Hrvatskog viteza. Iako će rezultat od 2:1 na prvu sugerirati da su gosti bili blizu boda, realniji sud je da su prošli jako dobro s obzirom na viđeno…

Junak – Hrvatski vitez 2:1 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 200
Sudac: Mišo Krešić (Metković)
Strijelci: 1:0 Jandrek (42.), 2:0 Puljić (51.), 2:1 Jurjević-Adžić (73.)
Najbolji igrač: Damir Stanić (Junak)

Junak: Ćurković, Modrić, Jandrek (od 94. Marić), Plavša (od 6. Botica), Mastelić, Puljić, Katić, Mihovilović, Vuko (od 46. Kulović (od 94. Medvid)), Sikira, Stanić (od 69. Tadić).

Hrvatski vitez: Pinčić, Zebić, Sušić (od 91. Erstić), Begonja, Čurjurić (od 85. Kralj), Knežević (od 46. Jurjević-Adžić), Čirjak, Zdrilić, Morić (od 69. Pranić), Kevrić, Jurjević.

Poslije nekoliko obostranih pokušaja, prva ozbiljnija situacija bio je udarac Čirjaka s 18 metara koji je prohujao tik iznad grede. Sličan pokušaj s druge strane vidjeli smo u 30. minuti od strane Mihovilovića, samo što je on odapeo s preko 25 metara.

U sam smiraj prvog poluvremena, točnije u 42. minuti, Junak je došao do vodstva. Vuko je s desne strane unutar kaznenog prostora pronašao Katića čiji je udarac obrana gostiju odbila, ali tek do Jandreka koji je s tri-četiri metra lako poentirao za 1:0.

U 49. minuti vidjeli smo krasnu akciju Junaka. Kulović je uposlio Stanića koji je iskosa s lijeve strane idealno poslužio Jandreka u petercu, ali strijelac prvog pogotka ovog je puta bio neprecizan u, malo je reći, stopostotnoj situaciji.

Gostima zato spasa nije bilo dvije minute poslije. Opet je Kulović bio začetnik akcije. Sada je loptu dao na desno prema Masteliću koji je pucao, ali je lopta stigla do Puljića koji s pet metara lako pogađa za 2:0.

Mogao je Kulović u 67. minuti praktički riješiti pitanje pobjednika, nakon što ga je krasno Mastelić ubacio u čistu priliku, ali pokušaj loba sa 16 metara završio je neslavno, u rukama vratara. Kazna za promašaj stigla je vrlo brzo.

U 73. minuti obrana Junaka ostala je u “raskoraku”, Jurjević-Adžić je ušao iza leđa i loptu poslao u sam kut gola kojeg je čuvao u ovom slučaju nemoćni Ćurković. Pet minuta poslije nova velika prilika za Junak. Mastelić je s desne strane slomio obranu Posedarja te savršeno uposlio opet Kulovića, a ovaj s desetak metara neometan gađa ravno u vratara.

Gosti su podignuli sve linije u nastojanju da dođu do poravnanja, ali tek jedna akcija je mirisala na opasnost, međutim, na kraju bez udarca. Otvorilo je to dosta prostora na drugoj strani, Kulović je opet imao dvije odlične prilike, ali vratar je još jednom izašao kao pobjednik tog danas čestog ogleda.

U sljedećem kolu Junak igra u gostima kod Zadra.