Komunalno redarstvo Grada Sinja obustavilo nezakonito gradilište u blizini groblja Šibenica
Komunalno redarstvo upravnog odjela za komunalni sustav Grada Sinja odmah je po...
Uoči blagdana, kao i svake godine, Splitsko-dalmatinska županija donira svoja sredstva udrugama, ustanovama i institucijama koje se bave humanitarnim i socijalnim radom.
Tako je danas, 14. prosinca dožupan Luka Brčić posjetio Svetište Čudotvorne Gospe Sinjske da bi u ime Županije uručio novčanu donaciju za studente slabijeg imovinskog stanja.
Dožupan je prije posjete Svetištu Čudotvorne Sinjske obišao saomostan u Košutama u čijem je sklopu dječji vrtić i dom za umirovljenike, a nakon posjete Sinju posjetit će Centar za rehabilitaciju ‘Fra Ante Sekelez’ u Vrlici, gdje će uz prigodne darove dodijeliti ček od 10 tisuća kuna.
‘To je jedna lijepa tradicija i običaj da Splitsko-dalmatinska županija uoči božićno-novogodišnjih blagdana posjećuje udruge. I ove je godine u tom konteksu Splitsko dalmatinska županija osigurala oko 300 tisuća za 30-tak udruga, ustanova i institucija koje se bave prvenstveno socijalnim i humanitarnim radom s najugroženijim dobnim skupinama, kao što su bolesna djeca, stariji i nemoćni i osobe kojima je na bilo koji način egzistencija ugrožena. Mi tijekom cijele godine pratimo njihove programe i planove, a na poseban način edukacije te ćemo to i dalje činiti. Dolaskom u institucije i ustanove zaista se osjeti radost kod korisnika te je to jedan pokazatelj kako svi skupa živimo, da smo svi skupa jedna obitelj i to je ujedno i za nas jedno obogaćenje’, kazao je donačelnik splitsko-dalmatinske županije Luka Brčić.
Što se tiče Fonda Gospe Sinjske, Županija ga nesebično pomaže otkad je zasnovan, a novčana sredstva u iznosu od 10 tisuća kuna je u ime Svetišta primio gvardijan fra Petar Klapež.
‘Svaka donacija za bilo koju hmanitarnu pomoć, Caritas ili fond Čudotvon Gospe Sinjske za naše studente je uvijek hvale vrijedna i ona puno znači za našu ustanovu, samostan i za naš grad i cetinsku krajinu jer uvijek imamo ljudi koji su u potrebi naše pomoći i naše skrbi i sigurno je jedna od navećih vrijednosti Crkve upravo Caritas i pomoć najpotrebitijima što posebno ističe i sadašnji Sveti Otac papa Franjo. Za sada smo doista rasterećeni što se tiče fonda Gospe Sinjske donacijama gradova i općina cetinske krajine koji su preuzeli dosta studenata u sklopu fonda i to je nama jedna velika olakšica’, kazao je gvardijan zahvalivši se Županiji splitsko-dalmatinskoj.
Komunalno redarstvo upravnog odjela za komunalni sustav Grada Sinja odmah je po...
Naručitelj Grad Sinj, temeljem članka 9. Pravilnika o provedbi postupaka jednostavne nabave...
Naručitelj Grad Sinj, temeljem članka 10. Pravilnika o provedbi postupaka jednostavne nabave...
Obavještavamo sve šumoposjednike i zainteresirane građane da će se dana 19. svibnja...
IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG PLANA UREĐENJA OPĆINE OTOK-1-59 IZMJENE I DOPUNE PROSTORNOG...
Grad Trilj Poljičke republike 15 21240 Trilj OIB: 91648398574 Na temelju članka...
Grad Trilj Poljičke republike 15 21240 Trilj OIB: 91648398574 Na temelju članka...
Sukladno Zakonu o rudarstvu( NN 56/13, 98/19 i 83/23) i uputi Ministarstva...
Na temelju članka 34. Zakona o sportu (“Narodne novine RH“ broj 141/22),...
Sukladno Zakonu o rudarstvu( NN 56/13, 98/19 i 83/23) i uputi Ministarstva...
Na temelju Točke 5. Programa mjera za poticanje rješavanja stambenog pitanja mladih...
Na službenoj mrežnoj stranici ‘Čistoće’ objavljen je Javni poziv za savjetovanje sa...





