sponzor alke semafor

Dramatična pobjeda Junaka za kraj drugoligaškog nadmetanja

Objavljeno: 29 svibnja, 2021
Junak Roko Runje

Junak je preokretom u samoj završnici i pobjedom okončano natjecanje u Drugoj ligi…

Junak – Cibalia 3:2 (1:0)

Sinj – Gradski stadion
Sudac: Vlatko Mlinarić (Sisak)
Strijelci: 1:0 Vučković (24.), 1:1 Baltić (57. 11m), 1:2 Baltić (78.), 2:2 Bašić-Šiško (88.), 3:2 Mastelić (92.)
Najbolji igrač: Ivan Mastelić (Junak)

Junak: Runje, Bašić-Šiško, Jenjić (od 71. Fuštin) Vučković (od 81. Vuleta), Rončević (od 81. Manenica), Mihovilović, Markovina, Vardić (od 81. Marunica), Botica, Mastelić, Jandrek (od 67. Bilić).

Cibalia: Slukić, Išasegi, Baltić, Stanić, Karabatić, Galić (od 59. Miljanić), Ciprić (od 85. Nikolić), Laštre, Bubnjar (od 90. Janović), Crnov (od 85. Križanović), Pavlak.

Junak je do vodstva stigao u 24. minuti, Vučković je nakon kombinacije s Mastelićem, iskosa s 15 metara, naciljao suprotni kut za 1:0. Ubrzo su i gosti bili u prilici za poravnanje, ali Galićev udarac Runje je uspio neutralizirati.

Mogao je Junak do odmora i riješiti pitanje pobjednika, ali dobri pokušaji Jandreka, Mastelića i Jenjića završili su za malo izvan okvira gola.

Cibalia se vratila u 57. minuti, Botica je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Baltić je bio precizan za 1:1. Preokret gostima donio je ponovno Baltić u 78. minuti, a kada se činilo da Junaku nema spasa uslijedio je novi obrat.

Prvo je u 88. minuti Bilić centrirao pred gol Cibalije gdje je Bašić-Šiško utrčao i glavom pogodio za 2:2. Junak je potom sve karte bacio u napad, da bi u drugoj minuti nadoknade iz gužve Mastelić pogodio za 3:2.

Ovom pobjedom Junak je sezonu okončao na pretposljednjem mjestu.