omnia  FORTE_SOLAR pivac  MIJETON

Fra Jozo Župić: Sretna Nova godina 2025.

Autor/ica
Objavljeno: 1 siječnja, 2025

Čestitku za Novu 2025. godinu poslao je fra Jozo Župić.

‘Na prijelazu iz Stare u Novu godinu, po Njemačkoj se naveliko trošila pirotehnika. Nažalost, bilo je i mrtvih.

Danas na Novu godinu ljudi će čestitati jedni drugima na svakom koraku i svoje čestitanje potkrijepiti riječima: “Sretna ti Nova godina!”

Crkva Novu godinu stavlja pod zagovor i zaštitu Spasiteljeve Majke Marije.

Svetkovina Bogorodice 1. siječnja izraz je molbe i predanosti; jer Nova godina pada na osminu nakon Božića. To nas podsjeća na to, kako čitamo u Svetom pismu: ” Kad se navršilo osam dana da bude obrezan, nadjenuše mu ime Isus i poniješe ga u Jeruzalem da ga prikažu Gospodinu (usp. Lk 2,21).”

Marija je rodila ne samo Isusa Krista, nego i Sina Božjega i tako je donijela na svijet samoga Boga! To će potvrditi i Efeški koncil u Maloj Aziji 431. godine.

Kada na dan Nove godine jedni drugima čestitamo i želimo Sretnu Novu godinu trebali bismo misliti na to, da ta godina može biti dobra i sretna samo stoga, jer nam je Bog došao blizu u Isusu Kristu.

I najvažnije u pogledu na dolazećih dvanaest mjeseci bilo bi, da je Isus blizu našim dragima i milima i nama samima.’

 

ferata@ferata.hr
0997370409