BELAN VRLIKA PIJACA  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA FIS Z&T

Gradonačelnik Bulj reagirao na svirku romskog orkestra

Autor/ica
Objavljeno: 24 prosinca, 2025
ROMSKI ORKESTAR

Foto: Ferata

Prema pisanju Slobodne Dalmacije, na sinjskoj Pijaci se danas dogodio incident u kojem je gradonačelnik Grada Sinja Miro Bulj otjerao s javnog gradskog prostora romske svirače.

Za komentar događaja zamolili smo gradonačelnika Bulja, evo što je za Dnevnik Hit radija u 16 sati kazao:

‘Pa danas je Badnjak, Badnji dan, imamo svoju tradiciju, običaje. Imali smo u dnu Pijace u organizaciji Grada Sinja i Turističke zajednice podjelu bakalara, druženje s našim građanima. U jednom trenutku je došao orkestar koji je počeo svirati pjesme koje nisu primjerene za današnji dan, niti imaju dozvolu, niti imaju pravo na današnji dan oduzimati ljudima tradiciju, pravo da se danas obilježi Badnjak.’

Gradonačelnik Bulj je opovrgnuo da je on potjerao orkestar:

‘Nitko nije potran, nego nitko nema pravo bez ikakve dozvole doći ispred crkvenih vrata, po sinjskoj Pijaci svirati ono što mu padne na pamet u ovo vrijeme, bez ikakvih dozvola i ičega. I to pjesme koje nisu primjerene, nije primjereno ispred crkve svirati Đurđevdan danas. I to orkestar!’

ferata@ferata.hr
0997370409