VRLIKA PIJACA BEER  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA

Gumelići prvaci Brnaza

Autor/ica
Objavljeno: 27 srpnja, 2020
DSC

Nakon nekoliko bezuspješnih pokušaja, momčad iz zaseoka Šabići, ovom prigodom imena ‘Gumelići’ po prvi puta postala je prvak Brnaza u velikom nogometu.

U finalu 11. Prvenstva Brnaza u nogometu, koje se u organizaciji NK Brnaze igralo na Sportskom centru Sveti Mihovil na Meljači, ‘Gumelići’ su pobijedili momčad ‘Ispod strane’ 4:2.

Prije početka susreta minutom šutnje odana je počast poginulim hrvatskim braniteljima u Domovinskom ratu, prvom hrvatskom predsjedniku Franji Tuđmanu i nedavno preminuloj sinjskoj košarkaškoj legendi Mladenu Paviću Kembu.

U susretu za treće mjesto Vukasovići su boljim izvođenjem kaznenih udaraca 5:4 pobijedili Klariće, a u regularnom dijelu bilo je 3:3.

DSC

Ovo zanimljivo završno natjecanje odlično su sudili Marko Kraljević, Josip Grčić i Ivan Mađor. Najbolji golman prvenstva je Hrvoje Jukić iz ‘Gumelića’, najbolji strijelac dolazi iz momčadi ‘Klarići’ Toni Ljubas, a najbolji igrač je iz pobjedničke momčadi Darko Jukić.

Trofej Fair play pripao je momčadi ‘Mandaci’, dok je Ante Delija dobio priznanje za ukupan doprinos za rad u NK Brnaze i razvoju turnira i pomoći u organizaciji ove manifestacije.

Brnaško prvenstvo po mnogočemu je posebno u Cetinskoj krajini, a naročito u odličnoj organizaciji i posjećenosti gledatelja, kao i odličnim igrama. Završnici prvenstva nazočio je veliki broj gledatelja, a organizator je cijelu završnicu prvenstva organizirao pridržavajući se svih epidemioloških mjera vezanih za koronavirus.

Pobjednička momčad igrala je u sastavu: Hrvoje Jukić, Josip Malbaša, Duško Masle, Ante Jure Šabić, Toni Mioč, Josip Janković, Roko Liović, Toni Liović, Darko Jukić, Ivan Poparić, Niko Arbanas, Josip Čarić Jojka, Karlo Sučić, Jure Jukić, Kićo Vuković, Ivica Križanac, Toni Šabić, Marko Šabić, Josip Vukasović. U stručnom timu bili su Antonijo Skejić, Ivan Vučković Vabac, a alfa i omega cijele pobjedničke priče bio je Ivan Šabić Gumi.

DSC

Uz članove organizacijskog odbora prvenstva i upravu NK Brnaze predvođeni Stipom Delijom, priznanja najboljim momčadima i pojedincima priznanja su uručili gradonačelnica Sinja Kristina Križanac, župni vikar u Brnazama fra Antonio Mravak i dopredsjednik NK Junak Frano Pervan.

DSC

Prije finalnog ogleda članovi Aerokluba Sinj Nikola Bašić, Andrija Kovačević, Jurica Jagnjić i Zlatko Ugrin u padobranskim skokovima na teren su donijeli zastave Hrvatske, 4. gardijske brigade i Grada Sinja.

DSC

Nakon podjele priznanja najboljima na prvenstvu nastavljena je fešta na terenu uz jelo i piće koje je za sudionike prvenstva pripremio organizator NK Brnaze.

I dok su njihovi igrači feštali na Meljači, u sjedištu prvaka u Šabića priprmala se velika fešta, i staro i mlado čekalo je šampione koji su u karuselu kroz Sinj i Brnaze zastalii kod svojih najžešćih sportskih suparnika Vučkovića kako bi pokazali tko je ovoga puta najbolji u Brnazama.

sabici

ferata@ferata.hr
0997370409