REMAX

Hrvacama derbi protiv Zagore

Objavljeno: 21 studenoga, 2020
Hrvace Kamen

U najzanimljivijoj utakmici kola Hrvace su zasluženo upisale tri boda protiv Zagore…

Hrvace – Zagora 2:1 (1:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama
Sudac: Ante Žilić (Škabrnja)
Strijelci: 1:0 Ribičić (40.), 1:1 Luetić (50.), 2:1 Ribičić (65.)
Crveni karton: Josip Bagarić (Zagora – drugi žuti 86. minuta)
Najbolji igrač: Duje Ribičić (Hrvace)

Hrvace: Vugdelija, Ljubić, Štimac, Čeko, Ivanišević, Ribičić (od 86. Stefanović), Ivanović (od 90. Grgat), Kekez, Visković, Gugić (od 46. Banić), Plavša (od 15. Buljan).

Zagora: Duka, Barać, Abramović, Luetić, Rajčić (od 65. Ćaleta), Bitunjac, Bagarić, Glavaš, Gabrić, Barada, Božić (od 46. Sablić).

Hrvace su u prvom dijelu igrale niz jak vjetar, imale su tu značajnu prednost, ali malo toga su iskreirale sve do vodećeg gola u 40. minuti. Ribičić je tada sjajno prošao po strani, oslobodio se igrača, zatim odigrao dupli pas s Buljanom pa potom “povaljao” nova dva igrača i lakoćom pogodio za 1:0.

Odlično je i Gugić pokušao dvije minute poslije, otišlo je malo preko gola, baš kao i udarac Ivaniševića u 45. minuti s preko 35 metara. Nešto ranije Gabrić je uputio opasan udarac s 18 metara, ali nedovoljno precizno, iako je situacija prilično obećavala.

Zagora je nakon pet minuta igre u nastavku stigla do poravnanja. Luetić je iz slobodnog udarca s oko 35 metara iskosa s desne strane pogodio suprotni kut gola kojeg je čuvao Vugdelija. Prekrasan pogodak uz pomoć bure koja je kasnije dosta oslabila.

Nije dugo trebalo čekati na odgovor domaćih. Igrala se 65. minuta kada je Ivanišević probio po desnoj strani uz korner liniju, potom paralelom uposlio Ribičića koji neobranjivo pogađa pod gredu za 2:1.

Uslijedilo je potom nekoliko sjajnih prilika za Hrvace. Ribičić je odlično pucao s 18 metara i za malo promašio, a potom je Ivanović dva puta pokazao kakav dodir ima. Prvo iz slobodnog udarca kada Duka vadi ispod grede, a onda i s vrha kaznenog prostora tik uz vratnicu.

Mogle su Hrvace slaviti i uvjerljivije da su u samoj završnici malo precizniji bili Buljan koji je pogodio gredu te Štimac nešto ranije od toga kada je bio sam pred vratarem. Na kraju zaslužena pobjeda Hrvaca.

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva Hrvace gostuju u Biogradu.