Hrvace se ispromašivale i stigle tek do boda protiv Zagore

Objavljeno: 24 kolovoza, 2013

hrvace stadion

Hrvace su na otvaranju nove trećeligaške sezone odigrale prilično razočaravajućih 0:0 na svom travnjaku protiv vrlo loše Zagore, čime su prokockale priliku da već od starta uhvate dobar zalet u nikad snažnijoj Trećoj HNL…

Hrvace – Zagora 0:0
Gledatelja: 350
Sudac: Damir Mladin (Omiš)

Hrvace: Kulić, Bagarić (Romac), Bešlić, Zorica, Bandalo, Stipanović (Runje), Anušić (Alebić), Stipić, Božinović, Marunica, Borozan. Trener: Mirko Labrović

Zagora: Vukić, Mijić, Šimić, Rodić (Miletić), Parać, Slugan, Marenzi (Matijaš), Đuras (Škomrlj), Maleš, Jakelić, Nuić. Trener: Marko Jurić

Pravo je čudo kako su Hrvace uspjele prokockati čak pet kolosalnih prilika iz reda onih “teže promašiti nego zabiti”, stoga jedan osvojen bod zasigurno nikog od domaćih nije zadovoljio. O igri gostiju najbolje govori podatak da niti jednom, pa čak niti izdaleka, nisu ugrozili gol domaćih.

Odmah na otvaranju utakmice Borozan je krasno probio po boku, zatim idealno uposlio Božinovića koji s pet metara neometan prebacuje prazna vrata. Hrvace su u uvodnih 15-ak minuta doslovno kampirale u kaznenom prostoru gostiju, dva puta opasno prijetile glavom, ali ipak bez uspjeha.

Nakon pola sata igre nova majstorija Borozana koji se na vrhu šesnaesterca otresao čak trojice igrača, sjurio se prema vrataru i oštro pucao, ali na njegovu nesreću lopta je odsjela na gredi koju iz drugog pokušaja u mrežu propušta pospremiti Anušić.

Do kraja poluvremena viđene su dvije sporne situacije, obje strane tražile su kaznene udarce zbog igranja rukom, no sudac je ostao nijem u oba slučaja.

U nastavku utakmice kvaliteta igre drastično je pala. Gosti su sve snage bazirali na obrani, dok s druge strane domaći nisu imali ideje kako probiti dvostruki blok gostiju, a sva njihova nastojanja na kraju su se svela na bjesomučno napucavanje dugih lopti koje su bile lak plijen za unešićke braniče.

Ipak, Hrvace su u završnim minutama dočekale tri sjajne prilike. Prvo je u 86. minuti nakon nabačaja Borozana Božinović glavom pucao tik poviše grede, da bi u 90. Zorica s dva metra nevjerojatno uspio prebaciti nebranjen gol. Dvije minute potom u prilici se ponovno našao Božinović, ali nije se najbolje snašao pa je prilika otišla u nepovrat, a samim time i dva boda.