Hrvace srušile lidera iz Ploča

Objavljeno: 19 svibnja, 2021
Hrvace Jadran LP

U derbiju kola Hrvace su slavile protiv lidera prvenstva Jadrana iz Ploča, čime su odgodili njegovu matematičku krunidbu kao novog prvaka…

Hrvace – Jadran LP 3:1 (0:0)

Hrvace – Igralište u Hrvacama
Sudac: Mateo Erceg (Pristag)
Strijelci: 1:0 Banić (60.), 2:0 Andrić (64.), 2:1 Musulin (72. 11m), 3:1 Hrgović (75.)
Najbolji igrač: Leo Andrić (Hrvace)

Hrvace: Vugdelija, Banić, Milinović, Čeko (od 91. Gugić), L. Stefanović (od 88. T. Stefanović), Andrić, Ivanović, Ribičić (od 75. Hrgović), Kekez, Udovičić, Plavša.

Jadran LP: Čagalj, I. Marić, Raič, M. Marić, Kalfić, Bakić (od 67. Žderić), Musulin, Paponja, Romić (od 46. Moro), Nikolac (od 86. Dulaj), Krstičević (od 80. Juračić).

Zanimljivo je bilo u prvom dijelu, iako su mreže ostale mirovati, prvenstveno zahvaljujući vratarima. U startu je Andrić dva puta prijetio, a kasnije su odgovorili gosti preko Kalfića, Raiča i Paponje, da bi kasnije i Ivanović dobro pokušao za Hrvace.

Vodstvo je domaća momčad dohvatila u 60. minuti preko Banića koji je prihvatio jednu odbijenu loptu i pospremio je u mrežu za 1:0. Samo tri minute poslije Čeko je uposlio Andrića koji ulazi u kazneni prostor s desne strane i pogađa u kut za 2:0.

Jadran je smanjio udarcem iz najstrože kazne, Kekez je igrao rukom, a s bijele točke u 72. minuti je pogodio Musulin. Ipak, Hrvace su brzo osigurale nova dva gola viška.

U 75. minuti u igru je ušao Hrgović te nakon nepune minute poentirao poslije udarca Plavše i obrane Čaglja koji je loptu odbio do strijelca. Do kraja se rezultat više nije mijenjao, ali Jadran i dalje ima otvoren put prema naslovu s obzirom na to da je Neretvanac remizirao na domaćem terenu.