Hrvace svladale Šibenik, Junaku poraz u Konavlima

Objavljeno: 29 rujna, 2013

nogomet

Sedmo kolo trećeligaškog prvenstva donijelo je veliku pobjedu Hrvaca u srazu s dojučerašnjim drugoligašem iz Šibenika, dok je s druge strane Junak poražen od Konavljanina…

HRVACE – ŠIBENIK 1:0 (0:0)

U najavi utakmice između Hrvaca i Šibenika trener domaćih Mirko Labrović najavio je ono što se na kraju i dogodilo – pobjedu. Šibenik je doduše bio nešto bolji, kreirao tri velike prigode, ali raspoložen je na vratima domaćih bio Kulić koji se pokazuje kao velika snaga Crnih.

Hrvace većim dijelom utakmice nisu bile pretjerano opasne po gol protivnika, unatoč činjenici što su imale igrača više od 32. minute kada je Španja dva puta požutio u svega nekoliko minuta, oba puta zbog prigovora.

Ipak, sreća se na kraju osmjehnula domaćima. Grubo je u 83. pogriješila obrana Šibenika, što najbolje koristi Božinović koji izlazi oči u oči sa šibenskim vratarom i hladnokrvno zabija za 1:0, rezultat koji se nije mijenjao do kraja.

KONAVLJANIN – JUNAK 1:0 (0:0)

Junak je nakon tri vezane pobjede pomalo i neočekivano poražen od Konavljanina koji je s druge strane u posljednjem kolu primio čak sedam komada. Ovim rezultatom zaustavljeno je napredovanje Plavih prema samom vrhu, no s obzirom na izjednačenost lige, još uvijek ima dovoljno vremena da se to i napravi.

Nje to bila utakmica u kojoj se umiralo od ljepote. Vrlo rastrgana igra s obje strane na kraju je rezultirala utakmicom bez konkretnih prigoda. Konavljanin je tek jednom priprijetio, dok je Junak svoje ofenzivne aktivnosti bazirao na polukontre koje pak nije najbolje znao zaključiti.

Trenutak odluke zbio se u 59. minuti kada je sudac nakon kornera pokazao na bijelu točku za domaće, a koliko je “uvjerljiv” bio taj jedanaesterac najbolje svjedoči i podatak da su se u prvi trenutak domaći povlačili prema centru uvjereni da je dosuđen gol-aut.

Siguran realizator na kraju je bio Šmanjak. Do kraja susreta nije bilo prigoda, što je značilo kakao serija od tri pobjede Plavih odlazi u povijest.