BELAN VRLIKA PIJACA  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA FIS Z&T

Hrvatački Proračun 14 milijuna kuna

Autor/ica
Objavljeno: 16 prosinca, 2014
hrvace01

Većinom glasova ‘za’ hrvatački vijećnici prihvatili su Prijedlog Proračuna Općine za 2015. godinu u iznosu od 14 milijuna kuna. Načelnik Dinko Bošnjak smatra kako je Proračun realan i razvojan.

Najviše proračunskih sredstava u idućoj godini Općina Hrvace izdvojit će za dovršetak izgradnje sportske dvorane, za što je predviđeno 2 milijuna kuna.

‘Osim nastavka izgradnje sportske dvorane, planirano i nastavak izgradnje infrastrukture u Radnoj zoni Vukove stine, za što ćemo izdvojiti oko 600 tisuća kuna. U Proračunu za iduću godinu planirali smo i 300 tisuća kuna za potrebe vjerskih zajednica, a značajna sredstva uložit ćemo i u uređenje mjesnih groblja, kao i u pripremu dokumentacije za EU fondove’, kazao je načelnik Dinko Bošnjak.

Kao i ranijih godina, u Proračunu Općine Hrvace planirana su i sredstva za stipendiranje studenata, kao i za sufinanciranje prijevoza učenika i studenata. Za rad Dječjeg vrtića osigurano je 570 tisuća kuna, a dio proračunskih sredstava namijenjen je za pomoći potrebitima u stambenom zbrinjavanju.

Načelnik Općine Hrvace Dinko Bošnjak istaknuo je kako su u Proračunu za 2015. godinu planirana i sredstva za aktivnosti vezane za obilježavanje 300 Alke.

ferata@ferata.hr
0997370409