BANNER FERATA

Junak doslovno “iščupao” treću prvenstvenu pobjedu

Objavljeno: 30 rujna, 2015

Junak - Kamen

Nakon dosta muke Junak je u samoj završnici utakmice uspio slomiti otpor Kamena i tako doći do treće pobjede kojom je i dalje ostao u utrci za sam vrh, doduše bez prava na kiks u skorije vrijeme…

Junak – Kamen 2:1 (1:1)

Sinj. Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Josip Budan (Podgradina)
Strijelci: 1:0 Sablić (4.), 1:1 M. Jonjić (14.), 2:1 D. Banić (88.)
Najbolji igrač: Duje Banić (Junak)

Junak: I. Banić, Milić, Runje (od 46. D. Banić), Hrgović, J. Buljan, Jandrek, Vučković, A. Buljan (od 70. Jelić), Sablić, Klarica (od 90+3 Silić), Pajčić.

Kamen: Vladović, Klarić-Dračar, Juričić, Kljenak, A. Jonjić, Ćapin (od 46. Žaja), M. Jonjić (od 88. Ćosić), Žužul, Kujundžić, Brkan (od 54. Biloš), Češljar.

Junak je dobro otvorio susret i već u četvrtoj minuti stigao u vodstvo golom Sablića iz najstrože kazne. Naime, upravo je Sablića unutar kaznenog prostora s leđa srušio Češljar, zbog čega je sudac opravdano pokazao na bijelu točku.

Junak je nakon uvodnih desetak minuta jednostavno prestao igrati, konce igre prepustio gostima koji su sve više prijetili i vrlo brzo došli do izjednačenja. Kako to obično i biva s Junakom ove sezone, gol je pao na krajnje smiješan način, greškom vratara Banića koji je išao varati gostujuće igrače, precijenio svoje mogućnosti, prevario jednog, nakon čega mu je odlični M. Jonjić ukrao loptu i prilično lako je s 20 metara poslao u nebranjenu mrežu.

Iako je do kraja utakmice Kamen imao inicijativu i uz pomoć bure djelovao opasnije, konkretnije prigode nije bilo, međutim, kako je na trenutke loše izgledala zadnja linija Plavih, pravo je čudo da gosti nisu imali prednost prilikom odlaska na odmor.

Novu veliku priliku Kamen je imao nakon nepune minute igre u nastavku, ali na sreću Pajčić se našao točno ispred crte i blokirao pokušaj gostiju. Prva prava smislena akcija domaćih viđena je u 57. minuti kada je Hrgović povukao jednu loptu s centra, zatim je proslijedio do Jandreka koji se oslobodio svog čuvara i sa sedam metara neometan dozvolio vrataru gostiju da se proslavi.

Nešto kasnije ponovno je Hrgović uputio loptu s lijeve strane, sa skraćenog kornera, točno na glavu Sablića koji s visine peterca puca preko gola. U 69. minuti vratar Banić je dugom loptom pronašao Sablića koji u pratnji Klarić-Dračara ulazi u kazneni prostor, ali završni udarac nije bio osobito dobar.

Dvije minute prije kraja sretno i spretno Junak je došao do drugog gola i na kraju pobjede. Korner je s desne strane izveo Hrgović, činilo se da je vratar siguran, no prilikom hvatanja ispušta loptu i servira je Duji Baniću na glavu koji lakoćom pogađa za 2:1. Mogao je u sudačkoj nadoknadi Junak i do trećeg gola, ali je u kontri “četiri na jedan” Jelić bio sebičan pa je prilika otišla u nepovrat.