svabo

Junak i Hrvace osvojili po (dobar) bod

Objavljeno: 6 listopada, 2013

junak-stadion

Pred nogometašima Junaka i Hrvaca ovog su vikenda stajale dvije vrlo teške zadaće, gostovanje u Šibeniku za Plave te domaći ogled s Imotskim za Crne, a po osvojen bod na kraju je zadovoljio i jedne i druge...

ŠIBENIK – JUNAK 1:1 (1:1)

Nakon poraza od Konavljanina u posljednjem kolu Junak je nasušno trebao jednu pozitivnu injekciju koju je i dobio, a što je važnije i zaslužio na Šubićevcu, gdje je s domaćinom odigrao 1:1.

Plavi su se od samog početka vrlo dobro postavili na terenu, zatvorili sve prilaze svom golu, a nakon jedne pogreške domaće obrane Domagoj Barać je u 29. minuti zabio za 0:1, čime je uvelike pokvario planove Narančastih o punom plijenu u srazu sa Sinjanima.

No, vodstvo Junaka trajalo je nepunih šest minuta kada je Šibenik izjednačio nakon što je sudac pokazao na bijelu točku zbog igranja rukom Kunca. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Kartelo.

U 41. minuti drugi žuti je zaradio Ramljak, Junak ostao s igračem manje, ali nije to previše promijenilo odnos snaga na terenu. Gosti su se vrlo disciplinirano branili, domaći jalovo napadali, što je na kraju rezultiralo i pravednom podjelom bodova. S ovim bodom Junak je stigao do ukupno 12 i devetog mjesta na ljestvici, šest manje od vodećeg Zmaja iz Makarske.

HRVACE – IMOTSKI 1:1

Nakon što su svladali Šibenik na domaćem terenu Hrvatačanima su porasli apetiti pa su isti uspjeh tražili i protiv Imotskog, ponovno na domaćem terenu. Ipak, do sva tri boda nisu došli, ali i jedan osvojen bod, odnosno četiri u posljednja dva kola protiv dva izuzetno teška suparnika, može ih zadovoljiti.

Već na otvaranju susreta Hrvace su stigle do vodstva i to nakon što je na ubačaj Marunice najbolje reagirao Borozan koji je spretno zabio za 1:0. Uslijedile su potom rastrgane minute u kojima se ništa vrijedno spomena nije događalo, da bi potom je u 31. minuti golom Zelenike Imotski došao do 1:1, što se pokazao i kao konačan rezultat.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, nije doduše bilo previše dobrih poteza i prigoda, izostale su preciznije završnice, stoga je po bod svakom i najpravedniji ishod ovog susreta.

Osvojen bod, 13. ukupno, Hrvacama je omogućio šestu poziciju na ljestvici nakon odigranih osam kola u Trećoj HNL-jug.