ALKARIC

Junak i Hrvace po bod, Crni ostali bez trenera

Objavljeno: 19 listopada, 2013

lopta

Junak i Hrvace ovog su vikenda osvojili po bod, no zato uzbuđenja nije manjkalo, što na terenu, što van njega. Naime, Plavi su nakon zaostatka od dva gola dohvatili remi u sudaru sa Zmajem iz Makarske, dok su Hrvace dan uoči utakmice protiv Vala ostale bez dosadašnjeg trenera Mirka Labrovića…

JUNAK – ZMAJ (M) 2:2 (0:2)

Junak je prvi dio susreta protiv Zmaja odigrao za zaborav, bez agresije s dosta pogrešaka i dosta nervoze, što su vrlo dobri gosti itekako znali iskoristiti. Prva lopta u mreži Plavih našla se već u osmoj minuti kada je Radalj neometan iz blizine matirao nemoćnog Grčića, a sinjski vratar bio je i u nastavku susreta izuzetno zaposlen.

Makarani su se odlično otvarali u kontre i polukontre, stalno prijetili, a nagrada za trud u vidu drugog gola stigla je u 37. minuti kada je se Radalj po drugi puta upisao u listu strijelaca. Jedini iole ozbiljni pokušaj prema golu gostiju zbio se na izdisaju prvog dijela, ali slabašan pokušaj Kunca iz blizine nije bio pretežak zadatak za Franića.

Nastavak susreta ponudio je pravu dramu. Momčadi su zamijenile uloge pa je sada Junak bio taj koji je stalno visio oko kaznenog prostora Zmaja. Pritisak je urodio plodom već nakon nepunih pet minuta igre, a za 1:2 glavom je pogodio Radović, nakon čega je postalo jasno da će do kraja biti itekako zanimljivo.

Stvar je silno zakomplicirao glavni djelitelj pravde koji je u 59. minuti prilično rigorozno, izravnim crvenim kartonom, kaznio prekršaj Kunca na sredini terena, da bi tri minute poslije, također upitno, pokazao na bijelu točku za domaće, a siguran realizator bio je Vardić. Mogao je Junak i do sva tri boda da je Radović u 80. s tri metra uspio pogoditi prazan gol, dok poslije toga nije bilo prilika niti na jednoj strani.

VAL – HRVACE 0:0

Hrvace su i dalje nastavile nizati dobre predstave, što bod na neugodnom gostovanju u Kaštelima svakako jest. Prilika je bilo na obje strane, igralo se dosta živo, ali na kraju po bod svakom pokazao se kao najrealniji rezultat.

No, tema dana u nogometnim krugovima nije bila utakmica protiv Vala, jer svu pažnju “ukrao” je Mirko Labrović koji je u petak navečer ponudio ostavku koju je Uprava Hrvaca i prihvatila.

Ovakva odluka prilično je snažno odjeknula među nogometnim zaljubljenicima jer Hrvace su u tekućoj sezoni bile jedno od najugodnijih iznenađenja, što sugerira i visok položaj na ljestvici.

Kako neslužbeno doznajemo novi trener trebao bi postati Boško Anić, a u najužim kombinacijama je bio je i Davor Čop koji je sa Zmajem iz Blata jedno vrijeme bio u centru pažnje zbog odličnih izdanja u ranijem dijelu sezone. Ipak, za konačnu potvrdu trebat će pričekati još neko vrijeme.