Junak i Hrvace punih ruku nakon sudara s Imoćanima

Objavljeno: 1 prosinca, 2013

junak-stadion

Sjajne rezultate ostvarili su Junak i Hrvace u 17. kolu na trećeligaškom jugu, gdje su u dvostrukom sinjsko-imotskom obračunu uzeli maksimalan plijen. Sinjani su na svom travnjaku porazili Imotski, dok s Hrvatačani puni plijen donijeli s teškog gostovanja u Ivanbegovini…

JUNAK – IMOTSKI 1:0

Nogometaši Junaka su ipak pronašli formulu za doći do pobjede i punog plijena. Od vodećih Imoćana se dosta strepilo, no na kraju je sjajna igra domaćih ipak nagrađena s tri boda, rezultatski i premalo s obzirom na zbivanja na travnjaku.

Junak je od prve minute pokazao da nema namjeru kalkulirati, što je već u prvom dijelu rezultiralo s 4-5 vrlo dobrih prigoda u kojima ipak nije bilo potrebne mirnoće u završnici. Odlična, homogena i čvrsta obrana nije gostima dozvolila niti jednu priliku vrijednu spomena, a za pravi pristup nagrada je stigla početkom drugog dijela.

Naime, u 47. minuti u kaznenom prostoru Imotskog nepropisno je zaustavljen Bakić, sudac opravdano pokazao na bijelu točku, a Vardić sigurno poentirao za 1:0. Mogao je Junak do kraja zabiti još koji pogodak, međutim, jednom se ispriječila greda (Matijašević), dok je u sudačkoj nadoknadi Kunac promašio praktički prazan gol iz blizine.

Sve u svemu, velika tri boda za mirniji nastavak prvenstva, ali i novu dozu samopouzdanja. Ovaj rezultat gurnuo je sinjsku momčad na 10. poziciju s 22 prikupljena boda.

KAMEN – HRVACE 0:2

Velike gostujuće bodove osvojili su Hrvatačani u Ivanbegovini kod jednog od najneugodnijih domaćina, što je rezultat za svaku pohvalu, dovoljan za petu poziciju na tablici (27 bodova), uz dodatak kako imaju utakmicu manje s Junakom.

Igrači Drage Čelića na otvaranju su se postavili vrlo čvrsto ispred svog gola, ne dozvolivši domaćima previše dobrih situacija, a strpljenje se isplatilo u 37. minuti u kojoj je lopta sretno došla do Selaka koji zabija za 0:1.

Nisu se domaći mirili s takvom situacijom, a pokušavajući “uvjeriti” sudačku trojku da promijeni odluku i dosudi zaleđe, domaći igrač Žužul odguruje pomoćnog suca, zarađuje izravan crveni karton, što je dodatno olakšalo posao gostima.

Točku na i ovog dvoboja stavio je Stipanović koji je u 68. minuti zabio za konačnih 2:0, nakon čega više nije bilo nade za domaće u eventualan povratak.