Junak i Zadar polusezonu zaključili bez pobjednika

Objavljeno: 27 studenoga, 2021
Junak Zadar

Na oproštaju od jesenskog dijela sezone Junak i Zadar su odigrali bez pobjednika. Sinjska momčad je imala inicijativu, konstantno je napadala i prijetila, ali na kraju sve to nije bilo dovoljno za više od ostvarenog…

Junak – Zadar 2:2 (1:2)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 150
Sudac: Renato Lacić (Split) 6
Strijelci: 0:1 Blažević (7.), 1:1 Vučković (9.), 1:2 Blažević (45.), 2:2 Mastelić (67.)
Najbolji igrač: Vlatko Blažević (Zadar)

Junak: Ninčević, Manenica, T. Botica (od 62. Baković), Mastelić, Maganić (od 86. Cikojević), Vučković, Markovina, Bilić, Vardić, P. Botica (od 46. Poljak), Jandrek.

Zadar: Pinčić, Iličić, Iveljić, Rokov, Banović, Blažević, Begonja, Bačkov (od 72. Vukadinović), Zdrilić, Stojčević, Buljat.

Težak teren dočekao je nogometaše Junaka i Zadra, ali nije ih to omelo da pruže sadržajan nogomet. U sedmoj minuti Zadar stiže do prednosti. Begonja je s desne strane uposlio Blaževića na drugoj stativi, a napadač gostiju takvu priliku ne propušta.

Samo minutu poslije Jandrek pada u kaznenom prostoru, dojam je da je bilo elemenata za kazneni udarac, ali sudac je odmahnuo rukom. Iz te akcije izrodio se korner nakon kojeg se lopte dokopao Vučković i s 12 metara zabio za 1:1.

Već u 15. Zadar su centimetri dijelili od novog vodstva, Blažević je glavom naciljao vratnicu nakon još jednog ubačaja s desne strane. Nešto kasnije na drugoj strani je Maganićev udarac glavom zapeo u blatu pred gol linijom.

U 32. minuti dobro kombiniraju Mastelić i Jandrek, ali udarac drugospomenutog s 15 metara odlazi pored gola. Uslijedili su tada napadi gostiju. Pokušao je opasno Begonja s 15 metara, ali za malo pored vratnice.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Zadar dolazi do drugog gola i opet po istoj špranci. Osvojena lopta, ubačaj s desne strane na drugu vratnicu, gdje Blažević čeka i zabija za 1:2.

Već u prvoj minuti nastavka nova sporna situacija. Jandrek je u pratnji braniča gostiju stigao pred vratara, u padu šutirao, vratar obranio, ali pritom je sinjski ofenzivac signalizirao povlačenje za dres, međutim, sudac je ponovno ostao nijem.

Odlučniji Junak u 65. minuti opet prijeti, Mastelić i Jandrek su imali matne situacije, ali odličan je bio Pinčić na golu Zadra. Ipak, dvije minute poslije niti on nije mogao ništa kada se Mastelić sjajno ubacio iza leđa obrane i vrataru provukao loptu kroz noge za 2:2.

Napadi sinjske momčadi nastavili su se i u narednim minutama. Dva puta je Maganić u istoj akciji pokušavao, ali vratar Zadra izlazi kao pobjednik. Vrlo brzo i Jandrek puca , ali opet Pinčić brani.

U samoj završnici i gosti prijete. Begonja je s 18 metara pucao preko gola, dok je u drugoj minuti nadoknade Blažević neometan s 13 metara potegnuo, no tada se iskazao i Ninčević velikom obranom.

Ovim rezultatom Junak je polusezonu okončao na 11. mjestu u poretku. Proljetni dio prvenstva kreće u drugoj polovici veljače.