Junak oštećen, Kamen odnio bod

Objavljeno: 10 ožujka, 2015

Junak - Kamen

Tek bod osvojio je Junak protiv Kamena na domaćem terenu, ali susret je više od ičeg obilježilo loše suđenje glavnog arbitra Marina Majstrovića koji je bitno utjecao na ishod ovog dvoboja…

Junak – Kamen 1:1 (1:0)

Sinj – Gradski stadion
Gledatelja: 250
Sudac: Marino Majstrović (Split) –
Strijelci: 1:0 Sablić (45′), 1:1 Gudelj (81′)
Igrač utakmice: Željko Sablić (Junak)

Junak: I. Banić, Runje, Vardić, Bekavac, Matijašević, Lipotić (od 73. Maganić), Sablić, Jandrek, D. Banić, Buljan, Ramljak.

Kamen: Ljubičić, Ćelić (od 58. Vučemil), Juričić (od 63. Karin), Kljenak, Begić, Bakula, Žužul, Kujundžić, Biloš, Vuksan (od 53. Puljiz), Gudelj.

Junak ovog proljeća definitivno nema sreće sa sudačkim odlukama. Nakon što je prošlo kolo u Omišu pretrpio štetu, još lošije je prošao u ovom, gdje je usprkos dobroj igri nepravedno ostao bez pobjede.

Prvi dio susreta stao je u posljednjih nekoliko minuta u kojima su prvu veću priliku kreirali gosti, ali u najvažnijem trenutku Begić je loše reagirao i loptu uputio pored gola.

Minutu prije odlaska na odmor gosti su na 25 metara od gola prekršajem zaustavili Matijaševića, odakle je Sablić iz slobodnog udarca precizno pogodio gornji lijevi kut vratara Kamena za 1:0.

Junak je odlično otvorio drugi dio, u potpunosti pritisnuo goste, a u prilikama su se našli Lipotić, Jandrek i Sablić , međutim, potvrde vodstva nije bilo. Najbolju priliku imao je Jandrek u 72. minuti, nakon što ga je krasno uposlio Matijašević, ali drugom golu Junaka ovaj put se ispriječila vratnica.

I onda tri, malo je reći, sporna detalja na štetu Junaka. Prvi je bio sam gol gostiju kojeg je Gudelj zabio nakon što ga je uposlio Puljiz iz nedozvoljene pozicije, što je kasnije potvrđeno i na snimci.

U samoj završnici, točnije u 81. minuti, srušen je Sablić oko crte kaznenog prostora, što je sudac procijenio kao tek slobodan udarac, da bi u trećoj situaciji glavni djelitelj pravde “prešutio” igranje rukom igrača Kamena, a time i novi jedanaesterac u sudačkoj nadoknadi.