Junak osvojio vrijedan bod protiv Hrvatskog dragovoljca

Objavljeno: 26 veljače, 2021
Junak

Bod osvojen kod lidera prvenstva uvijek je dobro ostvarenje, stoga zadovoljstva treba biti i kod nogometaša Junaka koji su u Sigetu odigrali 1:1…

Hrvatski dragovoljac – Junak 1:1 (1:1)

Siget – Igralište: ŠNC Stjepan Spajić
Sudac: Domagoj Kurtović (Osijek)
Strijelci: 0:1 Bašić-Šiško (4.), 1:1, Viduka (30.)

Hrvatski dragovoljac: Šubarić, Majstorović, Zoungrana (od 66. Ernst), Viduka (od 78. Oreč), Valentić, Martinez (od 66. Amoateng), Pasariček, Perić (od 46. Stjepanović), Burić, Bagadur, Ivkić.

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško (od 88. Bilić), Jenjić (od 64. Marunica), Maganić, Manenica, Lovrić (od 46. Fuštin), Markovina, Jandrek (od 93. Mihovilović), Botica, Mastelić.

Hrvatski dragovoljac bio je apsolutni favorit protiv Junaka, ali optimistične najave iz sinjskih redova bile su opravdane jer Junak je sasvim zasluženo osvojio jedan bod koji ga je pomaknuo s posljednje pozicije.

Samo otvaranje utakmice iz kuta sinjskih navijača nije moglo biti bolje. Maganić je uposlio Bašić-Šišku, a ovaj zatresao mrežu već u četvrtoj minuti za 0:1.

Taj rezultat potrajao je sve do 30. minute kada su domaći uz malo sreće poentirali preko Viduke za 1:1, nakon čega se rezultat više nije ni mijenjao.

Dragovoljac je pritiskao, ali odlično se Junak branio i pritom vrebao kakvu kontru ili polukontru kojom bi do kraja šokirao domaćine, međutim, kraj je dočekan s bodom u džepu.

U sljedećem kolu Junak je domaćin drugoj momčadi Osijeka i to će biti utakmica koja bi sezonu mogla usmjeriti u puno boljem smjeru, onom koji donosi priključak i ravnopravnu borbu za opstanak.