Junak protiv Dugopolja do boda u sudačkoj nadoknadi

Objavljeno: 19 rujna, 2020
Junak Dugopolje

Junak je i drugu utakmicu zaredom osvojio bod, ovog puta protiv Dugopolja i to zahvaljujući fantastičnom pogotku Stipe Baraća u sudačkoj nadoknadi za konačnih 2:2…

Junak – Dugopolje 2:2 (1:1)

Sinj. Gradski stadion. Bez gledatelja
Sudac: Marino Majstrović (Split)
Strijelci: 0:1 Čorić (13.), 1:1 Bašić-Šiško (45.), 1:2 Rodić (72.), 2:2 S. Barać (90+2)
Najbolji igrač: Stipe Barać (Junak)

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško (od 69. Maganić), Jenjić (od 56. S. Barać), Andrić, Markovina, Mihovilović (od 77. Bilić), Kukoč, Bliznac, Vardić (od 77. Botica), Jandrek (od 69. M. Barać).

Dugopolje: Silić, Kordić (od 32. Rakić), Rodić, Čorić (od 61. Markota), Krišto, Budalić (od 61. Karabatić), Balić, Bašić, Jukić, Javorčić (od 61. Bosančić), Jurica.

Dugopolje je bolje otvorilo dvoboj, kod igrača Junaka se osjetio grč zbog imperativa dobrog rezultata, a nakon dva opasna pokušaja gostiju, u 13. minuti Čorić je iskoristio loptu koju mu je s lijeve strane uputio Bašić i lakoćom pogodio iz blizine za 0:1.

Junak se nakon primljenog gola pribrao i ofenzivnije krenuo po izjednačenje. Vrlo brzo stigle su i prve prilike. U 16. minuti Bašić-Šiško je uposlio Jandreka kojem brani Silić, da bi vratar Dugopolja nestvarno dobro reagirao kada mu je Jandrek pucao u 30. minuti s tek nekoliko metara. Minutu poslije, u nastavku prethodne akcije, Andrić se našao u prilici, ali ponovno je Silić bio pobjednik.

Bilježimo i dobar udarac Jenjića s 25 metara u 39. minuti, doduše malo preko grede, a onda je na izdisaju prvog dijela Bliznac odigrao do Jandreka, ovaj idealno dubinskom loptom pronašao Bašić-Šišku koji ulazi iza leđa obrane i rutinski pogađa za 1:1.

Sadržajan nogomet gledao se i u nastavku. Ponovno su gosti prvi zaprijetili, Rakić je u 51. minuti pucao, a s crte je očistio Kukoč, da bi u 55. Balić gađao pored gola nakon kornera iz dobre pozicije.

U 63. dvije velike prilike za goste, Jukić je opasno prijetio, ali sada je odličan na vratima Junaka bio i Runje koji oba puta izašao kao pobjednik. Ipak u 72. minuti niti Runje nije mogao spriječiti gol koji je postigao Rodić, nakon što se na lijevoj strani riješio Vardića.

I kada su se gosti već pripremali za slavlje, Stipe Barać je zabio eurogol s preko 25 metara za 2:2, a kako je vrlo brzo uslijedio i kraj, jasno je da su s postignutim zadovoljniji bili domaćini.

Junaka sada čeka odgođeni dvoboj s Orijentom na Krimeji.