Junak se vratio pobjedama, Primorac “otpuhan” u prvom dijelu

Objavljeno: 7 studenoga, 2018

Furioznim prvim poluvremenom Junak je riješio pitanje pobjednika u odgođenom susretu desetog kola protiv stobrečkog Primorca…

Junak – Primorac (S) 4:0 (4:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 500
Sudac: Roko Režan (Bibinje)
Strijelci: 1:0 Andrić (1.), 2:0 Jandrek (38.), 3:0 Jandrek (40.), 4:0 M. Barać (45.)
Najbolji igrač: Robert Jandrek (Junak)

Junak: Ćurković, S. Barać, Bašić-Šiško (od 71. Tuta), M. Barać (od 83. Vuleta), Bandalo, Jandrek, Protega, Andrić, Vardić (od 66. Domazet), Botica, Puljić.

Primorac (S): Šolić, Barać, Grubišić, Mikrut, Galić, Vidović, Jurenić (od 46. Gajić), Roguljić (od 10. Spajić), Domazet (od 57. Brković), Zebić, Omazić.

Nisu se svi gledatelji niti smjestili na tribinama Gradskog stadiona, dobar dio njih bio je još na ulazu, a Junak je stigao do vodstva. Već u prvoj minuti Jandrek je pokrenuo akciju u kojoj je uposlio Matea Baraća koji je proslijedio loptu na peterac do Andrića odakle je sinjski napadač zatresao mrežu Primorca za 1:0.

Odlično je Junak nastavio i nakon gola, ali ono najbolje ostavio je za samu završnicu prvog poluvremena. Drugi gol domaća je momčad postigla u 38. minuti, asistirao je s lijeve strane Andrić, a strijelac je iz blizine bio Jandrek.

Isti igrač zabio je i treći gol, nakon samo dvije nove minute igre i gotovo na identičan, s tom razlikom što ga je u ovoj akciji uposlio danas vrlo dobri Protega. Razbijeni gosti su u 45. minuti još jednom morali u mrežu po loptu, ovog puta nakon bratske akcije u kojoj je Stipe uposlio Matea koji lakoćom podiže prednost svoje momčadi na 4:0.

Primorac se u nastavku malo trgnuo, povezao je nekoliko dobrih i suvislih akcija iz kojih su prijetili Spajić, Grubišić i Vidović, ali bez uspjeha što se postizanja počasnog gola tiče. Vrijedi svakako izdvojiti i prekrasan pokušaj lob udarca Stipe Baraća s 40 metara koji je odsjeo na gredi.

Junak se ovom pobjedom odvojio na plus šest pred Uskokom, a priliku za nove bodove imat će u subotu, ponovno na Gradskom stadionu u Sinju, protiv Uranije iz Baške Vode.