Junak stigao do treće pobjede, Mastelić uništio Zmaja

Objavljeno: 18 rujna, 2021
Junak Zmaj M

Novu odličnu domaću utakmicu odigrao je Junak koji je na pogon Mastelića bio uvjerljiv protiv makarskog Zmaja…

Junak – Zmaj (M) 3:1 (1:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 100
Sudac: Lukša Klaić (Konavle)
Strijelci: 1:0 Vučković (5.), 2:0 Mastelić (63.), Mastelić (67. 11m), 3:1 Rašić (76. 11m)
Najbolji igrač: Ivan Mastelić (Junak)

Junak: Šušnjara, Manenica, Vučković (od 57. T. Botica), Cikojević (od 72. Ivanišević), Baković, Mastelić, Markovina (od 79. Maganić), Bilić (od 72. Vuleta), Vardić (od 57. P. Botica), Grabovac, Jandrek.

Zmaj (M): Bartulić, Mihanović (od 46. Šalinović), Lozina, Serdarević, Kovačić (od 70. Sokol), Barbosa (od 61. Tomaš), Okić (od 61. Brnić), Bauk, Rašić, Božić (od 70. Kovačević), Rakić.

Prema trećoj prvenstvenoj pobjedi Junak je krenuo na najbolji mogući način, pogotkom već u petoj minuti. Jandrek se dokopao lopte na sredini, uposlio potom Mastelića koji se s lijeve strane sjurio u kazneni prostor, navukao pažnju obrane i idealno poslužio Vučkovića koji iz blizine pogađa za 1:0.

U samoj završnici Mastelić je imao veliku priliku za povećanje vodstva, ali nije bilo dovoljno preciznosti. No, u drugom dijelu sjajni je sinjski napadač namjestio nišanske sprave.

Igrala se 63. minuta kada je Cikojević ubačajem u kazneni prostor idealno pogodio Mastelića, a ovaj lakoćom loptu proslijedio u mrežu za 2:0 i time trasirao put prema pobjedi.

Samo četiri minute poslije dosuđen je jedanaesterac za Junak, posla se ponovno prihvatio Mastelić i sigurno pogodio za 3:0, što je bilo i konačno rješenje ove utakmice.

U 76. minuti dosuđen je kazneni udarac i za goste, a uspješan je bio Rašić čiji je pogodak bio posljednji na utakmici.

Junak je ovom pobjedom stigao u sam vrh, a sljedeću utakmicu igra u Splitu.