otvorena vrata

Junak upisao treću uzastopnu pobjedu

Objavljeno: 21 rujna, 2013
Junak - Primorac

Junak je u šestom prvenstvenom kolu na domaćem terenu protiv stobrečkog Primorca stigao do treće uzastopne pobjede, čime je potvrdio da se diže iz kola u kolo te da su prvotna loša izdanja definitivno stvar prošlosti…

JUNAK – PRIMORAC 1929 3:1 (1:0)

Gradski stadion u Sinju, gledatelja: 300
Sudac: Zlatan Klarić (Split)
Strijelci: 1:0 Medvid 45′, 2:0 D. Barać 56′, 3:0 Vardić (11m) 62′, 3:1 Lela 90′

JUNAK: Grčić, Vardić, Medvid, Barać, Gabrilo, Radović, Perić (od 75. Roguljić), Petričić (od 80. Blajić), Barać, Matijašević, Kunac (od 65. Bakić). Trener: Dean Računica

PRIMORAC 1929: Bender, Galić, Bartulić, Jurjević, Milaković (od 70. Vladović), Turić, Zoungrana, Teklić, Lela, Barač (od 61. Matić), Čavar (od 61. Matić). Trener: Zdenko Adamović

Koliko god je dobro za protivnika imati momčad koja do sada nije skupila niti jedan bod, toliko je i potencijalno vrlo opasno, jer zakon velikih brojeva na nekom naprosto mora “puknuti”. Na sreću, Junak nije dozvolio da on bude taj koji je vidati tuđe rane.

Plavi su vrlo odlučno krenuli u utakmicu i već nakon nepune minute igre zaprijetili gostima, a pritisak se nastavio i u narednim minutama kada su u prigodama bili Domagoj Barać i Petričić.

Stigli su i gosti u međuvremenu dva puta doći do kaznenog prostora domaćih, ali tek nakon izvedenih prekida, no ništa konkretno od njih se nije vidjelo. S druge strane, deset minuta prije odlaska na odmor, u krasnoj je prigodi ponovno bio Petričić koji nije najbolje iskoristio ubačaj Perića s desne strane.

Ipak, bolja igra domaćih kapitalizirana je u 45. minuti. Gosti su nepropisno zaustavili Kunca na vrhu šesnaesterca, nakon čega je Medvid iz slobodnog udarca filigranski precizno pogodio sam kut za vodstvo svoje momčadi od 1:0.

U nastavku susreta Junak je dodatno pojačao tempo, tražio drugi gol za konačno rješenje, što je vrlo brzo dalo ploda. Igrala se 56. minuta kada je vrlo agilni Kunac loptom upućenom iza leđa protivničke obrane idealno uposlio D. Baraća koji uz manje poteškoće uspijeva zabiti za 2:0.

Nakon svega šest minuta igre prednost Junaka narasla je na tri gola razlike. Ovaj put D. Barać je ušao u kazneni prostor gdje ga je na desnoj strani uz gol-aut srušio Lela, sudac opravdano i bez dvojbe pokazao na bijelu točku, a siguran realizator bio je Vardić.

Imao je Junak još nekoliko dobrih situacija pred golom gostiju, bio kudikamo bliži svom četvrtom nego gosti prvom golu, međutim, u posljednjoj minuti zatresla se mreža domaćih. Strijelac za goste nakon ubačaja iz kuta bio je Lela, djelomično se iskupivši za jedanaesterac koji skrivio u ranijem dijelu utakmice.

Trećom pobjedom u nizu Junak je napravio novi snažan iskorak prema vrhu ljestvice, što je itekako važno pred dva teška gostovanja u nizu gdje ga čekaju Konavljanin i Šibenik.