Junaku bod protiv Intera, promašen jedanaesterac za preokret

Objavljeno: 30 rujna, 2020
Junak Inter

Junak je osvojio bod u ogledu s Interom. Bili su Sinjani kudikamo bolji svih 90. minuta, ali praktički su sami sebi zabili golove i uz to još promašili jedanaesterac za potpuni preokret, stoga bolje od ovih 2:2 nije išlo…

Junak – Inter Zaprešić 2:2 (1:2)

Sinj. Gradski stadion. Gledatelja: 600
Sudac: Toni Dadić (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Mamut (8. s 11m), 1:1 Bašić-Šiško (17.), 1:2 Kukoč (ag. 38.), 2:2 M. Barać (48.)
Najbolji igrač: Bruno Jenjić (Junak)

Junak: Runje, Vuković, S. Barać (od 80. Bilić), Bašić-Šiško (od 75. Bliznac), M. Barać, Fuštin, Bandalo (od 75. Botica), Andrić (od 66. Vuleta), Kukoč, Jenjić, Jandrek (od 80. Maganić).

Inter Zaprešić: Matković (od 46. Križanović), Pleizer (od 46. Dunić), Grgić, Nekić, Šroler, Mamut, Magdić, Barić, Zdunić (od 46. Mbodji), Vranjković, Mazalović (od 66. Benčić).

Teško je uopće opisati prvih 45 minuta nakon kojih su gosti imali prednost od 2:1. Dvije nevjerojatne pogreške sinjskih igrača poništile su odličnu igru i potpunu dominaciju, ali svemu je kumovao i sudac koji je poništio, čini se, regularan gol Junaku.

Nakon uvodnog naleta Junaka u kojem je udarac neprecizno oprobao Bašić-Šiško, gosti su dobili neočekivan poklon. Bandalo je pogriješio, bio je neodlučan u čišćenju, a na kraju je promašio loptu i pokosio napadača Intera, što je sudac okarakterizirao kao jedanaesterac kojeg je realizirao Mamut.

Junak je tada pojačao napade, bio je kudikamo bolji i odlučniji, ponovno je Šiško bio u prilici, zatim i Andrić, ali mreža gostiju ostala je netaknuta. Napadi sinjske momčadi urodili su plodom u 17. minuti. Andrić je s lijeve strane ubacio preko obrane gostiju na deset metara, gdje je utrčao Šiško i vrškom kopačke loptu usmjerio u mrežu za 1:1.

I taman kada je visio drugi gol u mreži gostiju, lopta se našla u mreži na drugoj strani. Kukoč je odigrao laganu povratnu loptu za Runju koji grubo griješi, promašuje ju u pokušaju ispucavanja, pa se ona otkotrljala u mrežu za 1:2.

Ni tada se Junak nije pokolebao, nastavili su domaći napadati iz svih oružja, da bi u 45. minuti, dojma smo, sudac pogriješio na štetu sinjskih Plavih. Naime, iz prekida je pred gol Intera ubacio Fuštin, iza zadnje linije je utrčao Vuković koji pogađa, ali pomoćni sudac diže zaleđe, iako smo na prvu sigurniji kako zaleđa nije moglo biti, iako će tek snimka s boka dati pravi uvid.

Nakon svega tri minute igre u nastavku Junak zasluženo stiže do poravnanja. Jenjić je odlično kroz obranu proigrao Matea Baraća, a ovaj hladnokrvno pogodio za 2:2. U 61. Junak je imao priliku iz kaznenog udarca, vratar Intera oborio je Jandreka, sudac opravdano pokazao na 11 metara, ali udarac Stipe Baraća pročitao je Križanović, vratar koji je na poluvremenu zamijenio ozlijeđenog Matkovića.

Odličan pokušaj Junaka vidjeli smo i u 70. minuti. Vuković je nakon ubačaja iz prekida ramenom loptu poslao prema golu, ali sjajno je reagirao Križanović koji je loptu izvadio ispod grede. Osam minuta kasnije i Jenjić je snažno pucao iz okreta sa sedam-osam metara, ali za malo preko gola.

Junak je odradio junačku utakmicu, bez obzira na samo bod, dakako, u odnosu na prikazano ovo “samo”. U četiri dana prevalili su igrači gotovo dvije tisuće kilometara i u potpunosti izdominirali svog protivnika, ali sreća ih nije nagradila.