Junaku novi poraz, Rudeš slavio unatoč igraču manje od 34. minute

Objavljeno: 5 prosinca, 2020
Junak Roko Runje

Junak je upisao novi poraz, osmi ukupno, čime je i dalje ostao bez pobjede na svom terenu u dosadašnjem dijelu sezone. Gosti su iskoristili svoje situacije u prvom dijelu, zabili su dva pogotka, od čega jedan s igračem manje, nakon što je isključen Burmudžija

Junak – Rudeš 0:2 (0:2)

Sinj – Gradski stadion
Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec)
Strijelci: 0:1 N. Burić (7.), 0:2 Muić (44.)
Crveni karton: Burmudžija (drugi žuti – 34. minuta)
Najbolji igrač: Nikola Burić (Rudeš)

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško (od 70. S. Barać), M. Barać, Manenica), Andrić (od 46. Mastelić), Maganić (od 83. Vuleta), Lovrić (od 70. Fuštin), Markovina, Bilić, Jandrek.

Rudeš: Bruči, Kolega (od 65. Dar. Jalinous), Marković (od 46. Daw. Jalinous), Abdurahimi (od 65. Pavković), Ćosić, Burmudžija, Šehić, M. Burić, Muić, N. Burić (od 81. Liklin), Grgić.

Sedam minuta bilo je potrebno gostima da dođu do vodstva. Nikola Burić je primio loptu na dobrih 35 metara od gola pored braniča Junaka i potom se sjurio poput brzog vlaka prema Runji te lakoćom pogodio za 0:1.

Junak se nije nakon primljenog gola uspio nametnuti, izostala je očekivana reakcija, teško je dolazio do kaznenog prostora, ali tračak nade ukazao se u 34. minuti kada je drugi žuti dobio Burmudžija. No, ni tada se ništa konkretno osim pokojeg sporadičnog udarca prema golu gostiju nije dogodilo.

Ali, zato jest na drugoj strani. Iz slobodnog udarca s 25 metara iskosa pokušao je N. Burić, Runje nije iskontrolirao taj udarac, lopta se odbila do Muića koji iz blizine ne griješi i pogađa za 0:2. Mogli su gosti i do trećeg gola minutu poslije. Ponovno je N. Burić sam stigao pred Runju, ali sada vratar Junaka skida čisti zicer, da bi ponovljeni pokušaj Burića s crte očistio M. Barać.

Sjajnu priliku imao je Bašić-Šiško u 57. minuti, sam je bio na pet metara od vratara Rudeša, ali se potpuno nepotrebno odlučio asistirati Jandreku koji je bio u zaleđu. Odmah je ofenzivac Junaka shvatio što je napravio, ali malo mu je to vrijedilo.

Gotovo cijelo drugo poluvrijeme nastavilo se igrati na polovici Rudeša, Junak je pokušavao, ali jednostavno pravih prilika nije bilo niti za lijek. Gosti su se s igračem manje povukli u dvostruki blok, vrebali su kakvu kontru, ali primarna im je bila zaštita vlastitog gola, u čemu su na kraju i uspjeli i zasluženo odnijeli tri boda.

Junaka sada čeka gostovanje u Vinkovcima kod Cibalije, dok će nakon toga polusezonu okončati domaćim susretom protiv Sesveta.