Junaku tek bod protiv Orijenta

Objavljeno: 20 veljače, 2021
Junak Dragovljac

Dobru, borbenu i srčanu utakmicu odigrao je Junak protiv Orijenta, imao je više od igre, ali nažalost bilo je to dovoljno tek za jedan bod…

Junak – Orijent 1919 1:1 (1:1)

Sinj – Gradski stadion
Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica)
Strijelci: 0:1 Monjac (27.), 1:1 Jandrek (33.)
Najbolji igrač: Bruno Jenjić (Junak)

Junak: Runje, Vuković, Bašić-Šiško, Jenjić, Maganić, Manenica, Mihovilović, Lovrić (od 75. Bilić), Vardić, Mastelić (od 90. Vuleta), Jandrek (od 84. Nakić).

Orijent 1919: Berković, Mulac, Fatić, Gerc (od 69. Hodža), Gadže (od 87. Šenčar), Švrljuga, Smolčić, Monjac, Putnik (od 46. Kokorović), Tadejević, Fućak.

Opasniji su, doduše, u prvih 20-ak minuta bili gosti. U nekoliko su navrata prijetili s poludistance, a najviše uzdaha izmamila je situacija u 19. minuti kada su Riječani dva puta pokušavali iz blizine, ali nedovoljno dobro i ravno u Runju.

Orijent je u 27. minuti naplatio bolju igru, pogotkom Monjca iskosa iz slobodnog udarca s nekih 18 metara. Pogodio je same rašlje u bliži kut Runjina gola, ali realno neobranjivo.

Junak je dobro odreagirao na primljen pogodak, zaigrao je bolje i sve opasnije stizao pred gol Orijenta. Tako je u 33. minuti Jenjić s lijeve prebacio na desnu stranu za Mastelića koji ubacuje u šesnaesterac za Bašić-Šišku čiji je pokušaj blokiran, ali lopta se odbila do Jandreka koji je potom šalje u nebranjeni dio mreže za 1:1.

Još je dva puta Junak opasno prijetio, jednom Jandrek, a drugi put Šiško, oba puta poslije ubačaja Vardića.

Dvije odlične prilike propustio je u Junak na otvaranju drugog dijela. U 52. minuti Bašić-Šiško je iz slobodnog udarca s 20 metara bio za malo neprecizan, dok je dvije minute kasnije Jenjić ubacio iz kornera, a Vuković neometan s pet metara glavom pucao preko gola.

Jenjić je vrlo brzo krasnom dijagonalom uposlio Jandreka koji izlazi sam pred vratara, ali dojam je kako se prerano odlučio na udarac i time omogućio vrataru da sačuva svoju mrežu. U sljedećem napadu i Bašić-Šiško je s vrha šesnaesterca pucao pored gola.

Dva puta je u završnici za goste pokušavao Monjac, a s druge strane je odličan pokušaj Šiške glavom je neutralizirao Berković. Stopostotnu priliku u 86. minuti imao je Gadže, već je zaobišao Runju, ali iskosa je naciljao tek u vratnicu. U sudačkoj nadoknadi Švrljuga je mogao donijeti sva tri boda svojoj momčadi, ali istaknuo se ovog puta Runje i obranio veliku priliku gostiju.