Junaku tek bod, Vodice se branile i skoro odnijele sva tri

Objavljeno: 7 ožujka, 2020

Junak ipak nije uspio svladati Vodice, tek je osvojen bod protiv momčadi Borisa Pavića, ali na samom kraju, unatoč neviđenoj ofenzivi, mogao je ostati i bez tog jednog…

Junak – Vodice 1:1 (0:0)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 300
Sudac: Ivan Vukančić (Benkovac)
Strijelci: 0:1 Torbarina (53.), 1:1 S. Barać (79.)
Najbolji igrač: Marko Mihaljević (Vodice)

Junak: Runje, S. Barać, Mihovilović, Vuković, Bandalo (od 87. Bilić), Andrić, Maganić, Kukoč, Boban (od 46. Marunica), Vardić, Mastelić (od 64. Vuleta).

Vodice: Mihaljević, Rončević, Martinović (od 58. Zeljković), Torbarina (od 80. Vlaić), Pešić (od 92. Markota), I. Perica, Marić, Sarić, Pavlinović, D. Perica, Bajalica.

Junak je prvo poluvrijeme igrao niz buru i pritom stvorio nekoliko izglednih situacija, ali do gola ipak nije stigao. U sedmoj minuti Maganić je probio po strani i ubacio u kazneni prostor gdje se lopte dokopao Andrić ali njegov udarac odlično je obranio vratar gostiju, da bi u nastavku akcije ponovno Andrić bio neprecizan.

Gotovo pola sata nije se ništa vrijedno spomena dogodilo, a tada je ponovno Andrić primio jednu dugu loptu, okrenuo čuvara, međutim, ponovno je Mihaljević sjajno reagirao i spasio siguran gol.

U 39. minuti Junak je ponovno opasno prijetio. Prvo je Boban, uz pomoć vjetra, izravno iz kornera pogodio gredu, da bi u nastavku iste akcije s desetak metara Mastelić pucao pored gola. Iz kornera koji je slijedio Barać je s pet metara glavom gađao preko gola.

Promašaji iz prvog dijela došli su na naplatu početkom nastavka, točnije u 53. minuti kada je polukontru golom, na asistenciju Pešića s desne strane, zaključio Torbarina.

Junak je nakon gola pojačao napade, ali teško je u narednih 20-ak minuta dolazio do izrađenih pozicija za šut. Ipak, u 79. minuti Andrić je primio loptu na rubu kaznenog prostora, krenuo po desnoj strani prema korner liniji i potom povratnom loptom uposlio Stipu Baraća koji pogađa dalji kut vratara za 1:1.

Sjajnu kontru u 83. minuti povukao je Barać prilikom čega je uposlio Andrića koji nije uspio iskontrolirati loptu pred vratarem gostiju. Dvije minute poslije Maganić je pucao s ruba šesnaesterca, svladao je vratara, ali obrana je očistila u posljednji trenutak.

U 89. minuti nova velika prilika za Plave. Maganić je ubacio s lijeve strane, ali udarac Baraća sa šest metara krajnjim je naporom je obranio Mihaljević. Posljednja prilika Junaka pripala je Vuleti koji nije bio precizan s 14 metara u 94. minuti.

I kada se čekao kraj, jedna pogreška domaćih u kontru je gurnula Vlaića koji je izašao sam pred Runju, ali vratar Junaka je briljantno reagirao i spasio svoju momčad poraza.

Bez obzira na tek remi, Junak je i dalje ostao vodeći u trećeligaškom poretku, samo sada s dva boda viška u odnosu na Split. Sljedećeg vikenda Junak je ponovno domaćin, ovog puta Kamenu.