Juniori Junaka preokretom do pobjede, sada bježe pet bodova

Objavljeno: 7 travnja, 2024
JUNIORI JUNAKA

Izvor: Plavi Stroj Facebook

Nova odlična utakmica juniora sinjskog Junaka koji se s punim plijenom (pobjeda 2:1) vraćaju s teškog gostovanja kod Abecede, petoplasirane ekipe lige.

U uzbudljivom prvom poluvremenu Junak je bio dominantnija ekipa, ali nažalost Sinjani nisu iskoristili nijednu od brojnih prilika, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom 0:0. Odmah na početku drugog poluvremena domaćini dolaze u prednost, a u 55. minuti rezultat poravnava Jelavić. Junak nastavlja prijetiti i u 82. minuti Poljak pogađa za vodstvo i pobjedu s konačnih 1:2.

Ovom pobjedom juniori Junaka imaju 52 boda i nalaze se na drugom mjestu na tablici koje vodi u kvalifikacije za ulazak u 1. HNL. Prvi je Hajduk s 54 boda, ali oni nemaju pravo plasmana budući da već igraju 1. HNL. Treći je Split s 47 bodova i zaostalom utakmicom s Hajdukom.

Naše junačine tako imaju najbolju formu lige s 5 uzastopnih pobjeda, a impresivan je podatak da u posljednjih 13 utakmica imaju čak 12 pobjeda.

Podsjetimo kako su i ostale kategorije ostvarile odlične rezultate – seniori su hattrickom Mastelića slavili 3:0, pioniri su srušili prvoplasiranu Neretvu s 1:0, mlađi pioniri su slavili s 2:1, a kadeti su poraženi kod Abecede rezultatom 4:1.