Mirko Poljak postavio svjetski rekord u powerliftingu

Objavljeno: 25 listopada, 2016
mirko-poljak-powerlifting

Prije pet dana Mirko Poljak je nastupio na Europskom kupu u Mađarskoj na kojem je nastupilo preko 300 natjecatelja. U jakoj konkurenciji osvojio je prvo mjesto u powerliftingu s totalom od 625 kilograma.

Podigao je u čučnju 225 kg, potisku s klupe 170 kg i mrtvom dizanju 230 kg te s time postavio novi svjetski rekord u svojoj kategoriji teen 3 (18-19 godina) do 110 kg “without wraps”.

Mirko je na vaganju imao 104.9 kg. Treći dan natjecanja Mirko je nastupio posebno u disciplini potisak s klupe (bench press) te i tu osvojio prvo mjesto i postavio novi europski rekord podigavši 180 kg. Time je u apsolutnom poretku teen zauzeo drugo mjesto.

Unatoč silnom trudu Mirko je nadodao kako jedino žali što sport koji toliko voli nije cijenjen kao drugi sportovi i činjenicu kako sve uspjehe postiže vlastitim financiranjem bez ikakve pomoći grada, iako se radi o uspjesima na svjetskoj razini.