BELAN VRLIKA PIJACA  MIJETON hrv solar COMMODO OMNIA FIS Z&T

Miro Bulj službeno predložio podizanje biste Marka Veselice

Autor/ica
Objavljeno: 22 siječnja, 2018
marko_veselica

Nakon najave prilikom gostovanja u programu Hit radija, predsjednik Kluba vijećnika MOST-a u sinjskom Gradskom vijeću MIRO BULJ i službeno je podnio prijedlog za postavljanje biste dr. MARKA VESELICE u parku na Šetalištu Alojzija Stepinca u Sinju.

Nakon što se višegodišnjim zalaganjem u Gradskom vijeću uspio izboriti za postavljanje biste dr. Tihomila Rađe, vijećnik Miro Bulj založio se za postavljanje biste još jednom sinjskom i hrvatskom velikanu dr. Marku Veselici. Obje biste trebale bi se naći u parku na Šetalištu Alojzija Stepinca u Sinju – rodnom gradu ove dvojice uglednih domoljuba i intelektualaca.

U obrazloženju prijedloga, koji je Gradskom vijeću uputio 15. siječnja 2018. godine, vijećnik i zastupnik Miro Bulj, između ostaloga, navodi:

‘Svrha i cilj za postavljanje biste svjetski uvaženom intelektualcu, našem sugrađaninu, hrvatskom intelektualcu, domoljubu i uzniku dr. Marku Veselici da bude podsjetnik i na ponos nama i budućim generacijama kojima će životni put dr. Marka Veselice biti uzor i putokaz kako se žrtvuje i kako se bori za našu jedinu nam Hrvatsku.’

Ovih dana Bulj se sastao sa suprugom i kćerkama Marka Veselice koje su dale podršku inicijativi te će biti uključene u cijeli proces postavljanja biste.

ferata@ferata.hr
0997370409