mudrica FIS  MIJETON hrv solar galerijasikirica

Mojanka za sada ipak bez makarskog smeća

Autor/ica
Objavljeno: 15 travnja, 2014
mojanka_01

Makarsko smeće za sada se ipak neće odlagati na Mojanci.

Župan Zlatko Ževrnja jučer je izjavio kako je postignut definitivni dogovor prema kojemu će se, do izgradnje regionalnog centra za gospodarenje otpadom u Lečevici, smeće iz Makarske dovoziti na odlagališta u Splitu, Imotskome, Vrgorcu, Trogiru i Sinju.
No dok se vodi sudski spor između Sinja i Makarske, makarsko smeće neće biti prihvaćano na sinjskom odlagalištu Mojanka. To nam je ponovno potvrdila sinjska dogradonačelnica Kristina Križanac.

‘Sve sam otprilike prije dva tjedna rekla na tu temu. Znači, sve ono što se može odnositi na eventualno odlaganje makarskog otpada na području Mojanke, znat će se nakon što se završi ovaj sudski postupak koji je još u tijeku, tako da na tu temu nemam zapravo što nadodati’.

Prema neslužbenim informacijama, navedeni sudski spor mogao bi biti okončan kroz slijedećih dvadesetak dana, a eventualno dopuštenje o prihvaćanju makarskog smeća na deponij Mojanka, trebalo bi potvrditi sinjsko Gradsko vijeće.

Nakon što smo iz Grada Sinja dobili potvrdu kako makarsko smeće neće biti deponirano na Mojanci, od gradonačelnika Makarske Tonća Bilića pokušali smo saznati postoji li mogućnost dogovora između gradova Sinja i Makarske.

‘Nikakve vansudske nagodne ne smijem potpisivati, s obzirom da sam upozoren od pojedinih nadležnih državnih instutucija da je proces već u tijeku. Sve obveze prema poduzeću ‘Vodovod i čistoća’ Sinj su podmirene. Problem je nastao u količnini dovezenih bala, s obzirom da je u to vrijeme baliran otpad s područja općina Brela, Baška voda, Tučepi i Podgora, kao i zbog visine eko-rente koja se uplaćivala Gradu Sinju’, kazao nam je gradonačelnik Makarske Tonći Bilić, koji je dodao kako problem potječe iz 2011. godine.

ferata@ferata.hr
0997370409