Neprepoznatljiv Alkar lak plijen Šibeniku

Objavljeno: 2 studenoga, 2013

P1190034

Mlađi šibenski prvoligaš je u sjajnoj atmosferi prepunog Baldekina iz četvrtog pokušaja uspio doći do premijerne pobjede. Iako su Sinjani došli s kapitalom od tri pobjede, boljom atmosferom te 400 Maligana, Narančasti su pokazali kudikamo više u utakmici koja im je bila “biti ili ne biti”…

GKK Šibenik – Alkar 76:55 (18:12, 14:11, 23:12, 21:20)

A-1 liga, 4. kolo
Dvorana Baldekin, gledatelja: 800
Suci: Radojković, Jurčević (oba Split), Vulić (Zadar)

GKK Šibenik: Radovčić 5, Badžim 2, Mišić 4, Kalpić 7, Bašić 17, Blaće 10, Vukičević 7, Jukić, Šamadan 13, Španja, Petani 11, Došen.
Trener: Jeronimo Šarin

Alkar: Mikulić 8, Jo. Boban 3, Bilandžić, M. Modrić 1, Buzolić, Vitali 2, Ju. Boban 5, Gaurina 4, Žitko 12, Perajica 5, Župić 10, Kanaet 5.
Trener: Damir Milačić

Kada je bilo najpotrebnije Šibenčani su skupili snage i bez svog najboljeg igrača Latvijca Porzingisa gostima iz Sinja očitali lekciju, na kraju ih porazivši s visokih 21 koš razlike. Za razliku od prijašnjih domaćih susreta Šibenik je ovog puta iskoristio dobro otvaranje i bez velikih oscilacija mirno susret priveo kraju.

Katastrofalan ulazak u utakmicu gostiju Šibenčani su iskoristili i već nakon pet minuta igre stvorili prednost od 10:0, a sinjske prve koševe u istoj je minuti zabio Mikulić. Imali su gosti u narednim minutama priliku i za priključak, međutim, loša rješenja u napadu oduzela su im tu mogućnost, pa su na prvi mini predah Narančasti odnijeli šest koševa viška (18:12).

Serijom 5-0 na otvaranju drugog perioda Alkar je stigao na svega minus jedan, nakon čega je Šibenik s druge strane odgovorio svojom od 8-0 te u 15. minuti brojio devet koševa viška (26:17). Ušlo se tada u razdoblje u kojem su obje momčadi bile, blago rečeno, indisponirane, s tom razlikom što je sinjska stvaralačka pauza potrajala dobrih šest minuta.

Ubačajima Petanija domaći su minutu prije kraja pobjegli na ugodnih plus 11 (32:21), što i ne čudi kada se u obzir uzme broj izgubljenih lopti, ali i velik broj promašenih “zicera” na strani gostiju. Domaćin je na poluvrijeme, istina, odnio devet koševa viška (32:23), ali dojam je da su mogli i konkretnije naplatiti apsolutno bolju igru u prvih 20 minuta.

Baš kao i na početku susreta otvaranje pripada domaćima koji s nova četiri koša ostvaraju rekordnih 13 koševa viška (36:23), a nakon blagog nagovještaja povratka gostiju, Bašić i Mišić tricama brzo vodu vraćaju na domaći mlin.

Do kraja četvrtine na parketu je postojala samo jedna momčad, ona domaća, koja je na krilima navijača u 30. minuti doša do ogromnih 20 koševa viška (55:35) i tako pitanje pobjednika riješile puno prije nego su se tome nadali gosti.

Završnih deset minuta bilo je čisto odrađivanje posla za domaće, bez “promil” šanse u eventualan povratak bezidejnih gostiju. Dobra igra domaće momčadi aktivirala je uz Funcute i šibensku polovicu dvorane, nisu se doduše dali ni Maligani, no fešta je na kraju ipak pripala domaćima.

Prvo ime u domaćoj momčadi bio je Bašić koji je na kraju ubacio 17 koševa, 13 je dodao Šamadan, dok je Petani ubaio 11. Kod Alkara najviše je ubacio Žitko (12) te Župić (10).