Novi kiks Junaka, Omiš stigao do boda

Objavljeno: 31 kolovoza, 2013

junak-stadion

Nakon uvjerljivog poraza u prvom kolu od Croatije, Junak je još jednom razočarao svoje navijače i protiv Omiša na domaćem terenu odigrao tek 1:1…

Novi kiks, ovaj put na domaćem travnjaku, i osvojen tek bod još je bolniji od prošlotjednog poraza u Zmijavcima. Naime, Plavi su imali vodstvo, ali jedanaesterac u 88. pri rezultatu 1:1,. no pokušaj Petričića gostujući vratar lakoćom je obranio i tako postao junakom susreta.

Junak je iz prvog pravog izleta prema golu Omiša stigao do vodstva. Igrala se 10. minuta kada je Petričić s centra povukao loptu, pravovremeno uposlio Matijaševića koji s 18 metara pogađa donji desni kut i tako svoju momčad dovodi u vodstvo.

Mogli su domaći do odmora i podebljati vodstvo, međutim, falilo je malo mirnoće u završnicama, stoga su pokušaji Baraća i Perića tek izmamili uzdahe prisutnih gledatelja. Nisu doduše ni gosti ostali bez prilike, ali Žilić se u 34. nije najbolje snašao u idealnoj situaciji na pet metara od gola sinjske momčadi.

U nastavak susreta s prilično više angažmana ušao je Omiš, ali ponovno je Junak bio taj koji je imao izglednije prilike na svojoj strani. Pokušavali su tako Matijašević, Bakić i Barać, ali put do gola ipak nisu našli.

Našali su ga zato uporni gosti pet minuta prije kraja utakmice i to nakon što se iskusni Žilić izborio za loptu te potom s ruba kaznenog prostora filigranski precizno pogodio “malu mrežu” nemoćnog Grčića.

Junak je nakon primljenog gola sve karte bacio u napad i to mu se zamalo isplatilo. U 88. minuti netko od gostiju igrao je rukom u vlastitom šesnaestercu, sudac pokazao na bijelu točku, a Petričić “alibi” udarcem proslavio vratara gostiju.

Sezona tako tek što je počela, a Plavi se već nalaze u vrlo neugodnoj situaciji.