Jadrantrans

Novi poraz Junaka, Opatija od 15. minute s igračem više

Objavljeno: 17 listopada, 2020
Junak Opatija

Junak je upisao novi poraz na domaćem terenu, ovog puta od Opatije. Ključan trenutak utakmice bio je crveni karton za domaćeg vratara u ranoj fazi utakmice, što je za posljedicu imalo rezultatski i igrački minus…

Junak – Opatija 0:2 (0:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 500
Sudac: Matej Horvat (Zagreb)
Strijelci: 0:1 Weitzer (19.), 0:2 Pejanović (86.)
Crveni karton: Ćubić (Junak)
Najbolji igrač: Ivor Weitzer (Opatija)

Junak: Ćubić, Vuković, S. Barać, Bašić-Šiško, M. Barać, Seo (od 70. Lovrić), Mihovilović, Jenjić (od 62. Marunica), Botica,  Manenica (od 18. Ćurković), Jandrek.

Opatija: Iveša, Maloku, Jukičić, Ivančić (od 46. Glavaš), Bogolin (od 65. Bjelanović ), Weitzer (od 90. Pintarić), Junuzović (od 57. Pejanović), Lucić (od 65. Malinić ), Mohorovičić , Bertoša, Zgrablić .

Nakon dva dobra pokušaja Bašić-Šiške, činilo se da Junak polako steže obruč oko gola gostiju, ali onda je u djeliću sekunde taj sav uvodni trud pao u vodu.

U 18. minuti Bogolin je umaknuo Botici i Vukoviću, a vratar Junaka Ćubić mu je izašao ususret i prema ocjeni suca igrao rukom van kaznenog prostora, zbog čega zaradio izravan crveni karton. Domaćin je bučno prosvjedovao, tek će se na snimci utvrditi je li lopta Ćubića pogodila u glavu ili ruku. Iz slobodnog udarca koji je uslijedio s 18 metara Weitzer je prizemno kroz živi zid pogodio za 0:1.

Trener Junaka tada ju morao iz igre povući Manenicu, a na vrata poslati Ćurkovića. Unatoč igraču manje Junak je nastavio napadati, nisu se domaći dali slomiti, ali ostavilo je to nešto prostora u obrani pa su gosti znali opasno zaprijetiti, doduše, van okvira gola.

U 37. minuti Junak je imao stopostotnu šansu, najbolju u utakmici. S. Barać je dodao za Koreanca Seoa, ovaj u idealnu priliku izbacio Jandreka koji po sredini izlazi oči u oči s Ivešom koji mu brani nogom.

Opasno je pred golom Opatije bilo u 64. minuti. Šiško je ubacio s lijeve strane, Jandrek spuštao na peterac za Seoa kojemu je Iveša ušao u šut i obranio svoj gol. Gosti su utakmicu prelomili u 86. minuti kada je Pejanović iskoristio ubačaj Bertoše s lijeve strane i glavom loptu plasirao u dalji kut za 0:2.

Junak sljedeću utakmicu igra u gostima protiv Dinama.