Očekivan poraz Alkara u Velikoj Gorici, u srijedu domaći ogled protiv Splita

Objavljeno: 28 prosinca, 2020
Alkar

Prema očekivanjima Gorica se lako obračunala s ozljedama prorijeđenim Alkarom kojeg je svladala rezultatom 98:75…

Gorica – Alkar 98:75 (26:20, 24:21, 22:10, 26:24)

Velika Gorica – Gradska sportska dvorana
Suci: Gordan Terlević, Mateo Pavičić, Andrea Đuraki

Gorica: Majcunić (12), Kalajžić (11), Mašić (9), Savić, Batur (9), Krapić, Mazalin (26), Uljarević (2), Kovačevič (3), Ljubičić (16), Baković (8), Kapusta (2).

Alkar: Brocić (9), Granić (7), Mandalinić (3), Kučan (16), Putnik (7), Varence (23), Tomašević (2), I. Vučić (6), H. Vučić (2), Zukanović.

Odlično otvaranje susreta Alkaru je u petoj minuti donijelo plus šest (9:15), što se i u ranijim minutama događalo, ali od spomenute minute Gorica serijom 10-0 preokreće i do odlaska na prvi mini predah ostvaruje 26:20.

Kučan je za sinjsku momčad pogodio nekoliko trica, ali kada je Gorica je povezala nekoliko dobrih akcija semafor je u 17. minuti pokazao okruglih plus deset za domaće. Da domaćin ne ode i na veću prednost pobrinuo se Varence, no bolje od minus devet, koliko je bilo na poluvremenu nije išlo (50:41).

Čak pet minuta bilo je potrebno Alkaru za prve koševe u nastavku, što je, očekivano, uzrokovalo dodatno potonuće, sve do minus 19. Snage za povratak nije bilo, domaćin je lakoćom održavao stečenu prednost te u završnu četvrtinu donio plus 21.

Kako je pitanje pobjednika riješeno prilično rano, ostalo je tek vidjeti konačnu razliku s kojom će slaviti Gorica, a na kraju brojka se zaustavila na 23.

Kod Alkara vrijedi izdvojiti 23 koša i deset skokova Varencea, 16 ubačaja Kučana i devet koševa i čak 14 asistencija za Brocića.

Već u srijedu Alkar je domaćin Splitu, ali nažalost ni ovog puta neće biti Nabe Echolsa, ali barem će u sastavu biti Bruno Rebić. Taj susret igrat će se od 18 sati.