Odbojkašice Sinja upisale povijesnu prvu prvoligašku pobjedu

Objavljeno: 3 studenoga, 2013

ŽOK Sinj 2

Odbojkašice Sinja na najbolji mogući način su odradile domaću prvoligašku premijeru, pritom svladavši ekipu Vodnjana s 3:1 u setovima, što im je ujedno bila i povijesna prva pobjeda u ovom rangu natjecanja…

Nakon dva gostovanja i dva istovjetna poraza, sinjske odbojkašice dočekale su svojih pet minuta na domaćem parketu, gdje su pokazale da nisu “slučajno” u ovom rangu natjecanja.

Već od početka bilo je jasno u kojem će se smjeru ova utakmica razvijati. Odlučnost i kvaliteta odmah su došle do izražaja, iako nije to bila utakmica u kojoj se umiralo od ljepote. No, to nije bilo ni za očekivati s obzirom na važnost utakmice za obje ekipe.

Sinjanke su prilično lako došle do vodstva od 2:0 u setovima. Prvi su dobile s 25:21, drugi 25:19, ali potom je došlo do očitog “lako ćemo” pristupa, što su gošće iskoristile da smanje na 2:1 (21:25).

Ipak, četvrti set ponovo je ponudio vrlo dobru igru domaćih cura koje su do prve pobjede “protutnjale” osvojivši ga s uvjerljivih 25:14.

Već danas (nedjelja), naše djevojke očekuje novi domaći prvenstveni ogled. Naime, zbog smanjivanja troškova Sinj će biti domaćin Đakovu (15 sati), što je utakmica predviđena za 6. kolo.