Odličan nastup sinjskih atletičara na Murteru

Objavljeno: 19 kolovoza, 2013
atletika

Izvor: AK Sinj

U subotu je na Murteru održana 19. Cestovna utrka Murter 2013, na kojoj su po vrućem vremenu (28 stupnjeva) i valovitoj stazi vrlo uspješan nastup imali atletičarke i atletičari Atletskog kluba Sinj.

U konkurenciji 150 atletičara iz 6 zemalja, na dužini staze od 12,2 km naša najbolje plasirana atletičarka je ponovo bila Tanja Samardžić koja je s vremenom 50:31 u trci žena stigla ukupno druga na cilj. Ispred nje u cilj je ušla samo proslavljena maratonka Marija Vrajić Trošić (48:10). Treća u cilj je stigla Smiljana Tomaš (53;36).

U trci žena ukupno šesto, a prvo mjesto u svojoj konkurenciji Ž-45 osvojila je Branka Ćuk Vurnek, u vremenu 58:16, i time u prolazu srušila osobni rekord na 10 km. Odmah iza nje ciljem je prošla i Ana Domazet Lošo kao sedma žena u vremenu 58:22.

Treba reći da je Branka Ćuk Vurnek članica našeg kluba od travnja 2013 godine. Iz Opatije je, trenira redovito, disciplinirano i po planu, te se možemo pohvaliti da trči sve bolje i brže. Od tada je postigla i osobni rekord na polumaratonu u Fužinama, 1:48:42, a odlične nastupe je imala na polumaratonu u Bosiljevu gdje je osvojila ukupno drugo mjesto, u Vrbovskom na 12 km također ukupno druga, U Opatiji na 18,4 km je bila 4 ukupno , te na polumaratonu u Delnicama također 4 mjesto. Na jesen planiramo da sruši osobne rekorde na trkama na 10 km i u polumaratonu.

U muškoj konkurenciji Petar Delaš je osvojio treće mjesto, iako je imao problema u trci u predjelu jetre. Istrčao je rezultat 44:31, a da je istrčao svoj rezultat od prošle godine na ovoj istoj trci(42:02) u cilj bi stigao prvi. Inače prvi u cilj je ušao Marko Valičević u vremenu 43:10, a drugi Igor Ermakora (43:35). Od naših članova još je nastupio Šimun Žanko, istrčao 55:16, i osvojio 36 mjesto.

Sljedeći nastup naš klub ima u rujnu, na kupu Hrvatske u Varaždinu, pa potom na trkama Klinča sela, Kutina, Varaždin, Karlovac.