Odlična predstava Alkara, Split tek u završnici do pobjede

Alkar je nakon egala protiv Cibone jednako dobro, ako ne i bolje, odigrao protiv Splita, ali ponovno je ostao kratak u završnici…

Alkar – Split 84:89 (23:22, 17:17, 20:27, 22:23)

Sinj – GSD Ivica Glavan Ićo
Suci: Martin Vulić, Leo Roglić, Denis Bajramović

Alkar: Brocić (13), Rebić, Echols (10), Granić (5), Mandalinić (9), Kučan (7), Putnik (2), Varence (11), Tomašević (2), I. Vučić (15), H. Vučić (10), Zukanović.

Split: Đoković (6), Perković (4), Perasović (6), Kedžo, Ukić (12), Marčinković (9), Bajo, Čampara (10), Babić (5), Vranković (7), Luković (22), Marić (8).

Bez respekta Alkar je otvorio susret protiv Splita. Gosti su u startu imali dosta problema s pokretljivom sinjskom obranom, bila im je to peta utakmica u deset dana, što je domaćoj momčadi definitivno išlo na ruku. Jedino odvajanje vrijedno spomena bilo je vodstvo Splita od 20:15 u osmoj mintuti, ali do odlaska na prvi mini predah Alkar je preokrenuo u vodstvo od 23:22.

Odlično je Alkar izgledao i u drugih deset minuta, nije posustao niti milimetra u svojoj igri pa je tako u 14. minuti bio u prednosti od 30:24, ali Split je odgovorio serijom 7-0. Na vodstvo Žutih od četiri razlike (32:36), Alkar je dogovrio svojom serijom od 7-0 i na kraju odlično poluvrijeme zaključio u plusu (40:39).

Sredinom treće četvrtine Split se odvojio na sedam razlike, Alkar je bio u mini krizi, ali se vratio i s pet poena u nizu ponovno stigao u priključak. Nije to dugo potrajalo, Split je ponovno pogodio nekoliko šuteva u nizu te u 28. minuti prvi puta otišao na dvoznamenkastu prednost (52:63). Alkar se ipak pribrao i treći period zaključio s minusom od šest koševa (60:66).

Tricom Mandalinića Alkar je otvorio posljednju četvrtinu, ali Luković je bio nezadrživ i isključivo zahvaljujući njegovoj individualnoj kvaliteti Split se ponovno odvojio na deset razlike, koliko je semafor pokazao u 34. minuti.

Dvije i pol minute prije kraja Brocić je tricom smanjo na minus četiri, otvorila se nova prilika za uzbudljivu završnicu, ali Ukić je s druge strane uzvratio istom mjerom. Ipak, utakmica se tu nije prelomila, minutu i 40 do kraja Alkar je bio na minus pet i imao napad, da bi Echols s linije za bacanja smanjio na minus tri.

Ključne koševe zabio je Čampara minutu prije kraja, tricu uz dodatno bacanje. Nakon toga povratka više nije bilo, ali to neće umanjiti činjenicu da je Alkar protiv možda i najbolje hrvatske momčadi odigrao ravnopravnu utakmicu.