Opstanak sve dalje: Junak dva puta vodio, ali pobjeda ide Sesvetama

Golijada u Sesvetama na kraju je završila slavljem domaće momčadi koja je neutralizirala dva vodstva Junaka i time mu drugoligaški opstanak svela na gotovo nemoguću misiju…

Sesvete – Junak 4:3 (2:1)

Sesvete – Igralište Sesvete
Sudac: Josip Lučić (Vinkovci)
Strijelci: 0:1 Jandrek (26.), 1:1 Topić (30. 11m), 2:1 Manenica (45. ag), 2:2 Mastelić (58.), 2:3 Jandrek (65.), 3:3 Geljić (70.), 4:3 Majić (77.)

Sesvete: Krkalić, Sabljo (od 85. Ravlija), Kastrati, Sunagić (od 64. Montano), Kožić, Geljić (od 85. Bošković), Topić (od 64. Majić), Večerić (od 68. Bičanić), Malekinušić, Vujanić, Hlevnjak.

Junak: Runje, Bašić-Šiško (od 67. Jenjić), Barać, Vučković (od 83. Nakić), Manenica, Lovrić (od 67. Fuštin), Mihovilović, Markovina, Jandrek, Vardić (od 80. Marunica), Mastelić (od 83. Vuleta).

Junak je bio izrazito bolja momčad u prvih 45 minuta, ali što je to vrijedilo kad je na poluvremenu brojao minus. Junak je poveo u 26. minuti. Barać je ubacio do Mastelića koji puca, ali na kraju je Jandrek pospremio odbijanac.

Svega četiri minute trajalo vodstvo Plavih. Lovrić je srušio Malekinušića u kaznenom prostoru, što je rezultiralo kaznenim udarcem kojeg je realizirao Topić. U 40. minuti Vučković je pogodio okvir gola, a nova nesreća Junak je zadesila u prvoj minuti nadoknade kada je autogol postigao Manenica.

Nije se Junak predao, odlučno je krenuo naprijed i za hrabar nastup nagrađen je preokretom. Jandrek je u 58. minuti pucao, vratar odbio do Bašić-Šiške koji pronalazi Mastelića, a ovaj pogađa za 2:2. Sedam minuta poslije Vučković je asistirao Jandreku koji u pratnji čuvara uspijeva poentirati za 3:2.

Junak ipak nije uspio na krilima tog preokreta nastaviti u istom ritmu, domaćin je preko Geljića u 70. i Majića u 77. minuti ponovno vodu okrenuo na svoj mlin i na kraju uspio obraniti svoj gol do kraja utakmice.

Izravni konkurent Junaka, Solin, na domaćem je terenu slavio protiv Osijeka s 4:3, iako je do 76. minute gubio 3:1. Takav rasplet Solin je odveo na plus pet u odnosu na Junak, baš pred međusobni ogled u Sinju u subotu.