Sajam pršuta mel

Pobjeda Junaka na otvaranju proljetnog dijela, Vuleta i Stipe Barać srušili Zagoru

Objavljeno: 22 veljače, 2020
Junak Sloga

Junak je pobjedom startao u drugi dio prvenstva. Zagora je prva poentirala, ali Junak je znao odgovoriti i na kraju je zasluženo ubilježio nova tri boda. Dva gola postigao je Andro Vuleta, jedan Stipe Barać, a u međuvremenu je jedanaesterac obranio i Roko Runje….

Junak – Zagora 3:1 (1:1)

Sinj – Gradski stadion. Gledatelja: 500
Sudac: Mateo Erceg (Pristag)
Strijelci: 0:1 Sablić (23.), 1:1 Vuleta (31.), 2:1 Vuleta (54.), 3:1 S. Barać (88.)
Najbolji igrač: Andro Vuleta (Junak)

Junak: Runje, S. Barać, Vuković, Fuštin, Andrić, Maganić (od 89. Vučković), Vuleta (od 78. M. Barać), Kukoč, Bilić (od 66. Boban), Vardić, Botica.

Zagora: Đaković, Petranić, Slugan, Rajčić (od 73. Rodić), Ćaleta, F. Bitunjac, B. Bitunjac (od 65. Di. Barada), Glavaš, Sablić, Gabrić, Da. Barada.

Početna inicijativa nije Junaku donijela previše prilika, iako je odlično na desnoj strani probijao Maganić, ali ubačaji su ostali izvan dometa napadačke linije sinjske momčadi.

Baš kad se činilo da domaći bez problema i daleko od gola drže napadače Zagore, popustila je obrana, Botica se u srazu s Gabrićem poskliznuo, a krilni napadač gostiju se sjurio prema golu i pucao, Runje skrenuo u stativu, da bi se potom lopta odbila do Sablića koji s gol crte nije imao težak posao pogoditi za 0:1.

Ipak, u 31. Junak je zasluženo stigao do poravnanja. Maganić se s centra obrušio po lijevoj strani, riješio se dvojice igrača i savršeno pogodio Vuletu koji glavom s osam metara pogađa za 1:1. Odličnu priliku nešto kasnije imao je S. Barać, ali nije dobro glavom zahvatio loptu na petercu.

Potpuni preokret dogodio se u 54. minuti. Vardić je primio loptu i ušao u kazneni prostor s desne strane i tada povratnom uposlio Vuletu čiji prvi udarac brani vratar gostiju, ali drugi pokušaj bio je precizan i lopta se našla u mreži za 2:1.

Loša rekcija u obrani iz 60. minute gurnula je Gabrića u priliku, kojeg je u kaznenom prostoru srušio Bilić, zbog čega je sudac pokazao na bijelu točku. Gabrić je bio i izvođač, ali Runje se nije dao smesti i nogama je obranio udarac po sredini.

Junak je pobjedu potvrdio dvije minute prije kraja kada je precizan bio Stipe Barać, nakon asistencije Andrića.